Spurs se sice hádali, ale vlastní gól Evertonu pomohl Mourinhovi k 200. výhře

Aktualizováno 6. 7. 2020 23:48
Fotbalisté Tottenhamu porazili ve 33. kole anglické ligy Everton 1:0 a posunuli se na osmé místo tabulky. O výhře "Spurs" rozhodl vlastní gól Michaela Keana
Richarlison (Everton)
Richarlison (Everton) | Foto: Reuters

Vítězná branka londýnského celku padla ve 24. minutě. Argentinský záložník Giovani Lo Celso vystřelil z otočky ze značky pokutového kopu a míč se od hrudi Keana odrazil do protipohybu gólmana Jordana Pickforda.

Žádný jiný tým v aktuální ligové sezoně nezaznamenal více vlastních gólů než Everton (3) a nikdo jiný z nich neprofitoval více než Tottenham (4).

Zápas poznamenala poločasová rozmíška mezi brankářem Tottenhamu Hugo Llorisem a jeho spoluhráčem Son Hung-min, kterého francouzský gólman při odchodu do kabin postrčil a ostře si s ním vyměňoval názory. Na konci utkání se ale oba spolu hráči obětím usmířili.

Trenér "Spurs" José Mourinho neprohrál s liverpoolským celkem ani desáté domácí utkání v kariéře a jako pátý kouč v historii Premier League dosáhl na hranici 200 výher.

Sedmapadesátiletý Portugalec, který v minulosti vedl Chelsea a Manchester United, na to potřeboval 326 utkání. Rychleji tento milník pokořil jen legendární trenér United Alex Ferguson (v 322 zápasech).