Vaclík nezabránil Barceloně v zisku španělského Superpoháru

13. 8. 2018 0:00
Sevilla se Superpoháru účastnila jako poražený finalista poháru, vedla pak ovšem Barcelona otočila skóre.
Ousmane Dembélé z Barcelony slaví gól ve španělském Superpoháru se Sevillou.
Ousmane Dembélé z Barcelony slaví gól ve španělském Superpoháru se Sevillou. | Foto: Reuters

Tanger - Českému fotbalovému brankáři Tomáši Vaclíkovi unikla šance na zisk španělského Superpoháru. Jeho Sevilla prohrála 1:2 s Barcelonou poté, co v závěru nedala penaltu. Katalánský gigant tak získal trofej potřinácté v historii a navázal na triumfy v lize a v poháru v minulé sezoně. Duel se hrál na neutrální půdě v Maroku.

Sevilla, která se Superpoháru účastnila jako poražený finalista poháru, přitom vedla poté, co Muriel předvedl hezkou individuální akci a přihrál zakončujícímu Sarabiovi. Vaclík v brance Sevilly se snažil vedení udržet, ovšem v závěru poločasu měl smůlu, když po přímém kopu Lionela Messiho skončil míč na tyči, od ní se odrazil do zad Vaclíka a opět do tyče a z dorážky srovnal stoper Gerard Piqué.

Další přímý kop Messiho tentokrát Vaclík chytil a proti argentinské hvězdě zazářil zejména v 78. minutě, kdy reflexivně vyrazil jeho dorážku. Jenže krátce nato napřáhl zpoza vápna jeden z nejdražších hráčů světa Ousmane Dembélé a tvrdou střelou do šibenice nedal Vaclíkovi šanci zakročit.

Sevilla ale měla také své šance. Ještě před druhým gólem Barcelony trefil břevno Vázquez a minutu před koncem dostala výhodu pokutového kopu po faulu brankáře Ter Stegena na Vidala. Jenže Ter Stegen svou chybu napravil a nepříliš povedenou střelu Ben Yeddera chytil.

Španělský fotbalový Superpohár v Tangeru:

Barcelona - FC Sevilla 2:1 (1:1)

Branky: 42. Piqué, 78. Dembélé - 9. Sarabia.

před 5 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.