Southampton v deseti uhrál s Leicesterem cennou remízu

30. 4. 2021 23:20
Třetí tým tabulky anglické fotbalové ligy Leicester nedokázal v předehrávce 34. kola porazit Southampton, který hrál téměř celý zápas o deseti. Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse po dvou výhrách ztratili body remízou 1:1.
Jannik Vestergaard ze Southampton dostává červenou kartu v zápase s v Leicesterem. | Foto: Reuters

Southampton šel do oslabení už v 10. minutě, kdy Jannik Vestergaard fauloval v gólové šanci hostujícího útočníka Jamieho Vardyho a viděl rovnou červenou kartu. Leicester si ale s přesilovkou neporadil a inkasoval jako první v 61. minutě, v níž James Ward-Prowse proměnil penaltu za ruku Kelechiho Iheanacha.

Favorizovaní hosté zásluhou hlavičky Jonnyho Evanse už za sedm minut vyrovnali, obrat ale nedokonali. I díky domácímu brankáři Alexi McCarthymu, jenž v závěru zlikvidoval vyloženou šanci Vardyho.

Leicester po remíze ztrácí čtyři body na druhý Manchster United a v boji o Ligu mistrů má osmibodový náskok před pátým West Hamem. Southampton, jenž naopak bodoval po dvou porážkách, je čtrnáctý deset bodů nad pásmem sestupu.