Southampton neubránil remízu s Liverpoolem. Reds vedou anglickou ligu

5. 4. 2019 22:55
Fotbalisté Liverpoolu zdolali díky dvěma gólům ze závěru zápasu Southampton 3:1 a v boji o anglický titul se opět dostali před obhájce z Manchesteru City. Po utkání 33. kola mají svěřenci trenéra Jürgena Kloppa v čele tabulky dvoubodový náskok, jejich rival ale má zápas k dobru.
Mohamed Salah rozhodl utkání proti Southamptonu povedeným sólem.
Mohamed Salah rozhodl utkání proti Southamptonu povedeným sólem. | Foto: Reuters

Přestože Liverpool byl před vzájemným utkáním druhý a Southampton až šestnáctý, aktuální formu měli oba soupeři podobnou. Oba vyhráli tři z posledních čtyř zápasů.

Do vedení se v 9. minutě nečekaně dostal domácí celek, když se Long po Höjbjergově hlavičce zjevil osamocený na malém vápně a brankáři Alissonovi nedal šanci. Favorizovaným hostům se povedlo do poločasu vyrovnat, když obléhání branky ukončila Keitova hlavička.

Po změně stran Southampton obětavě bránil, ale Liverpool stupňoval tlak a vítězného gólu se dočkal deset minut před koncem po Salahově bleskovém protiútoku. Sólo egyptského útočníka od půlicí čáry nedokázala zastavit ani trojice obránců. Vítězství hostů pak ještě pojistil Henderson.