Součkova šance na milost roste. Rozhodčímu Deanovi už šéfové řekli, že udělal chybu

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 2. 2021 8:05
Naděje, že Tomáš Souček nebude potrestán za kontroverzní červenou kartu, zase o něco vzrostly. Podle anglického deníku The Sun už totiž rozhodčímu Mikeu Deanovi jeho šéfové vyčetli, že českého záložníka fotbalového West Hamu v sobotním utkání anglické Premier League proti Fulhamu vyloučil.
Tomáš Souček v diskusi s rozhodčím Mikem Deanem
Tomáš Souček v diskusi s rozhodčím Mikem Deanem | Foto: Reuters

"Kladiváři" se proti červené kartě oficiálně odvolali a doufají, že česká hvězda nedostane trest a nebude muset vynechat žádný zápas. A jejich šance rostou.

"Rozhodčímu Mikeu Deanovi už jeho šéfové v PGMOL (organizace, která zastřešuje, nasazuje a hodnotí rozhodčí v Premier League - pozn. Aktuálně.cz)  řekli, že vyloučení českého záložníka při remíze 0:0 na Fulhamu byla chyba," informuje The Sun. V anketě nejčtenějšího britského listu se také 96 procent hlasujících vyslovilo, že červená karta byla Součkovi udělena nesprávně.

Pětadvacetiletý záložník v nastavení zápasu před závěrečnou standardní situací nechtěně lehce zasáhl loktem do tváře Aleksandara Mitroviče. Po dlouhém zkoumání u videa ho Dean vyloučil, přestože se na Součkovu stranu postavil i sám Mitrovič.

Po zápase se českého středopolaře, jenž viděl červenou kartu poprvé v kariéře, zastala i řada osobností a expertů, v jeho prospěch se na sociálních sítích zvedla vlna podpory pod heslem "Spravedlnost pro Součka".

O odvolání West Hamu by nezávislá komise anglické Fotbalové asociace měla rozhodnout už během dneška, aby klub věděl, zda bude moci s oporou počítat pro úterní šlágr Anglického poháru proti Manchesteru United.

The Sun však upozornil, že přes všeobecnou kritiku Deanova rozhodnutí není jisté, že komise West Hamu vyhoví, pokud bude cítit, že pravidlově měl sudí na verdikt právo.

"Kdyby měl Tomáš dostat trest na nějaký zápas, byla by to rána. To, zda bychom ho proti Manchesteru nasadili, nebo ne, už je jiná otázka," prohlásil kouč West Hamu David Moyes.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy