Souček pálí v přípravě. Gólem rozhodl o výhře West Hamu nad Brentfordem

29. 8. 2020 23:08
Fotbalista Tomáš Souček má v úvodu letní přípravy střeleckou formu.
Tomáš Souček.
Tomáš Souček. | Foto: Reuters

Nejlepší český hráč uplynulé sezony dnes zařídil rozhodujícím gólem výhru West Hamu nad anglickým druholigovým Brentfordem a navázal na branku z úterního úvodního utkání s Ipswichem (4:1).

Souček na rozdíl od prvního duelu tentokrát nehrál od začátku a naskočil na druhý poločas. Nerozhodný stav 1:1 zlomil v 61. minutě, kdy se ve vápně prosadil ve skluzu. Na trávníku se český středopolař potkal s devatenáctiletý krajanem Janem Žambůrkem, který za Brentford naskočil v 62. minutě.

Souček v uplynulé sezoně pomohl třemi góly "Kladivářům" k záchraně v Premier League a následně se jeho hostování z pražské Slavie proměnilo v přestup. West Hamu, který za něj zaplatil přes půl miliardy korun, se reprezentační záložník upsal na čtyři roky.