Souček jde ve stopách legend. Ve West Hamu ho vyhlásili nejlepším hráčem sezony

ČTK ČTK
6. 8. 2021 22:12
Záložník Tomáš Souček byl ve West Hamu vyhlášen Hráčem sezony. Český fotbalový reprezentant napodobil brankáře Luďka Mikloška, který toto ocenění v londýnském klubu získal před 30 lety. V minulosti cenu obdržely i anglické legendy jako Bobby Moore a Geoff Hurst.
Tomáš Souček slaví gól
Tomáš Souček slaví gól | Foto: Reuters

"Moc si toho vážím, protože to pro mě byla neskutečná sezona a doufám, že si ji se mnou všichni užili. Snad budeme takhle pokračovat. Tu cenu si zaslouží celý tým," uvedl na klubovém webu Souček, jenž měl velký podíl na úspěšné sezoně West Hamu.

Zatímco loni po příchodu ze Slavie bojoval s "Kladiváři" o záchranu v anglické lize, tentokrát jim pomohl k šestému místu. West Ham navíc stanovil klubový rekord v počtu získaných bodů a vítězství. Souček odehrál všech 38 ligových zápasů a s deseti brankami byl nejlepším střelcem týmu spolu s Michailem Antoniem.

Vydařená sezona mu vynesla také prvenství v českých anketách Zlatý míč a Fotbalista roku. Byl rovněž v nominaci na nejlepšího fotbalistu anglické ligy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 4 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy