Souček a spol. mačkali Arsenal, ale nemají nic. Je těžké to skousnout, smutní trenér

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 9. 2020 10:30
Mohli úplně bez problémů vyhrát, nikdo by se vzhledem k průběhu hry nedivil. Nakonec ale mají fotbalisté West Hamu po dvou zápasech nula bodů a další těžký los před sebou. Český záložník Tomáš Souček a stejně tak jeho spoluhráči ale trenéra Davida Moyese v bitvě proti Arsenalu potěšili předvedeným výkonem.

Minulý týden po porážce 0:2 s Newcastlem si Hammers sypali popel na hlavu, hráli špatně a soupeř jim zaslouženě sebral všechny tři body.

V sobotu to ale bylo jinak. Po nepřesvědčivém prvním poločasu, kdy se ale West Hamu povedlo v poslední minutě vyrovnat, Arsenal zatlačili a byli blízko vítězné trefě. Dokonce nastřelili břevno.

"Tohle je opravdu těžké skousnout. Hráči předvedli skvělý výkon, udělali všechno pro to, aby získali nějaké body, ale nemají nic. Je to pro nás vážně těžká chvíle," smutnil po porážce 1:2 kouč West Hamu David Moyes.

Radost mu hlavně v druhé půli musel dělat i český záložník Tomáš Souček, který nejprve rozjel akci, na jejímž konci byl vyrovnávací gól. Pak dominoval hlavně ve vzduchu. Až na jeden moment, kdy se snášel obloučkem míč do pokutového území, ale místo přesné hlavičky se zhroutil na zem a dožadoval se penalty.

Chvilku nato v 86. minutě pak Arsenal z ojedinělého útoku vstřelil vítězný gól a zajistil si tak vítězství.

"Vypnuli jsme v momentě, kdy jsme si to neměli dovolit, a byli jsme za to potrestáni. V tomhle se musíme zlepšit, nemůžeme povolit v posledních čtyřech nebo pěti minutách, když odvedeme po zbytek zápasu takový výkon a saháme po vítězství," krčil rameny Moyes.

Souček byl hodně skloňovaným jménem během zápasu i na sociálních sítích, kde ho opět přirovnávali k belgické hvězdě Marouanaovi Fellainimu. Podle fanoušků má ale Moyes hodně úzký kádr a za opory Součka, Declana Ricea nebo útočníka Michaila Antonia nemá adekvátní náhradu.

"Skončilo to výsledkem, ze kterého nikdo z nás není šťastný. Pozitivní je náš zlepšený výkon. Musíme to do příštího zápasu ještě vylepšit a přidat i tři body," napsal na Instagramu Souček.

West Ham má navíc před sebou kruciální los. Životně důležitě potřebuje příští neděli urvat doma body s Wolverhamptonem, protože pak přijdou Leicester, Tottenham, Manchester City a Liverpool.