Son Hung-min s Kanem z Tottenhamu trhali rekordy, výhru Liverpoolu zařídil Mané

Aktualizováno 20. 9. 2020 22:13
Fotbalisté Liverpoolu zvládli šlágr druhého kola anglické ligy na hřišti Chelsea, vítězství 2:0 zařídil obhájcům titulu dvěma trefami Sadio Mané. Po faulu na senegalského útočníka navíc dostal červenou kartu domácí stoper Andreas Christensen. Matěj Vydra nastoupil na závěrečných 20 minut, ani on ale neodvrátil porážku Burnley 2:4 na hřišti Leicesteru.
Korejec Son Hung-min slaví jeden ze svých čtyř gólů proti Southamptonu.
Korejec Son Hung-min slaví jeden ze svých čtyř gólů proti Southamptonu. | Foto: Reuters

Korejský útočník Son Hung-min nastřílel čtyři góly při výhře Tottenhamu 5:2 v Southamptonu. Na všechny trefy mu nahrál Harry Kane, který se stal šestým hráčem v historii Premier League a prvním Angličanem se čtyřmi asistencemi v jednom utkání. Dvojnásobný nejlepší střelec soutěže navíc sám přidal závěrečnou branku vítězů.

Asi klíčový moment šlágru na Stamford Bridge přišel na konci prvního poločasu. Osamocený Mané přebíral za obranou míč a Christensen se mu ve snaze zabránit mu v šanci zavěsil na záda. Následovala červená karta a Chelsea dohrávala celý druhý poločas v oslabení. Dánský stoper byl vyloučen v utkáních těchto dvou soupeřů jako první hráč od únorového souboje v roce 2009, kdy šel předčasně do sprch současný kouč "Blues" Frank Lampard.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp poslal do druhé půle čerstvou posilu Thiaga Alcantaru a obhájci titulu bleskově využili přesilovku. V 50. minutě stál Mané na konci pohledné kombinace a hlavou se zblízka nemýlil. O čtyři minuty později senegalský kanonýr vystihl rozehrávku chybujícího gólmana Kepy Arrizabalgy a uklidil míč do prázdné branky.

Čtvrt hodiny před koncem mohl zápas zdramatizovat Jorginho, pokutový kop mu ale chytil brankář Alisson. "Reds" vyhráli i druhé utkání v nové ligové sezoně. Chelsea naopak nenavázala na úvodní vítězství v Brightonu.

Southampton poslal do vedení Danny Ings, v nastaveném čase prvního poločasu ale začal úřadovat Son Hung-min, který si naběhl na Kaneův pas za obranu a i z mírného úhlu prostřelil brankáře Alexe McCarthyho. Krátce po změně stran přidal další zásah a v 64. minutě zkompletoval jako první Korejec v historii anglické ligy hattrick.

V 74. minutě přidal Son Hung-min čtvrtou trefu, všechny byly přitom takřka totožné - Kane poslal z hloubi pole přihrávku za obranu a korejský útočník si sám před McCarthym poradil. Poprvé se v Premier League stalo, aby jeden hráč asistoval druhému na čtyři góly v jednom zápase. V závěru se ještě trefil z dorážky Kane a na druhé straně z penalty podruhé Ings.

Trenér "Kohoutů" José Mourinho do utkání ještě nenasadil čerstvé posily z Realu Madrid Garetha Balea a Sergia Reguílona, i tak Tottenham částečně napravil porážku z úvodního kola. Southampton na první body v nové sezoně stále čeká.

Burnley drželo po prvním poločase proti favorizovanému Leicesteru nerozhodný stav, "Lišky" ale zlomily zápas krátce po pauze. Nejprve si střídající Erik Pieters nešťastné srazil centr do vlastní branky a skóre navýšil po hodině hry svým prvním gólem v Premier League James Justin.

Vydra vystřídal v 70. minutě za stavu 1:3 v útoku Jaye Rodrigueze, do žádné vážnější šance se ale nedostal. Oba týmy přidaly v závěru po gólu a Leicester tak zůstává po dvou zápasech stoprocentní. Pro Burnley to bylo první utkání v ročníku.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Southampton - Tottenham 2:5 (32. a 90. z pen Ings - 45.+2, 47., 64. a 73. Son Hung-min, 82. Kane), Newcastle - Brighton 0:3 (4. z pen. a 7. Maupay, 83. Connolly), Chelsea - Liverpool 0:2 (50. a 54. Mané), Leicester - Burnley 4:2 (20. Barnes, 50. vlastní Pieters, 61. Justin, 79. Praet - 10. Wood, 73. Dunne).