Rodwell v základu? Sunderland nevyhraje. Angličan natahuje smutný rekord už více než dva roky

David Janeczek David Janeczek
5. 11. 2016 12:00
Pětadvacetiletý defenzivní záložník Jack Rodwell přišel do Sunderlandu v létě roku 2014 z Manchesteru City za 10 milionu liber. Na severovýchodě Anglie si mnuli ruce, získali tehdy mladého anglického reprezentanta, který hned ve druhém zápase v novém působišti vystřelil Sunderlandu remízu proti Manchesteru United. Jenže to ještě v Sunderlandu netušili, že pokud Rodwell nastoupí v lize v základní sestavě, tak bude během dvou let bod největším bodovým ziskem. Odchovanec Evertonu totiž dosud za Sunderland startoval ve 33 ligových zápasech a ještě se neradoval z vítězství. Smutný rekord je na světě.
Jack Rodwell v bílém dresu Sunderlandu
Jack Rodwell v bílém dresu Sunderlandu | Foto: Reuters

Praha - Na začátku srpna roku 2014 začal psát smutný sportovní příběh tehdy třiadvacetiletý Angličan Jack Rodwell. Fotbalista se zkušenostmi z anglické seniorské reprezentace se neprosadil v nabitém kádru Manchesteru City, a tak se stěhoval za 10 milionů liber na severovýchod Anglie do Sunderlandu.

Začátek v novém působišti se odchovanci Evertonu povedl, hned ve druhém zápase rozhodl o cenné remíze s Manchesterem United. Obchod mezi City a Sunderlandem se tedy zdál povedený jak pro Rodwella, tak i pro Černé kočky.

Smutná série trvá už více než dva roky 

Rodwell si sice po vysedávání na lavičce City konečně užil více prostoru na hřišti, ale zadělal na smutný rekord Premier League. Od zmíněného srpna 2014 totiž dnes pětadvacetiletý středopolař startoval ve 33 zápasech v dresu Černých koček, ale tři body za výhru ještě neslavil.

Jen pro zajímavost, v sezoně 2014/15 Sunderland zvítězil pouze šestkrát, dvakrát Rodwell do vítězného zápasu zasáhl v závěru jako střídající hráč a čtyřikrát nebyl ze různých důvodů ani na lavičce. O rok později se Černé kočky radovaly z vítězství devětkrát a Rodwell zasáhl na posledních deset minut pouze do dvou zápasů, u zbylých sedmi utkání nebyl ani na lavičce nebo celý zápas odseděl. A letos ještě Sunderland nevyhrál.

Trojnásobný anglický reprezentant tedy vytvořil smutný rekord. Během 33 zápasů, ve kterých začal v základní sestavě, Sunderland patnáctkrát remizoval a osmnáctkrát prohrál. Sunderland s Rodwellem uhrál z 99 možných bodů pouhých 15. O poznání lépe se Černým kočkám vede pokud Rodwell naskočí do rozehraného zápasu. Z pozice střídajícího hráče se pětkrát radoval z vítězství, pětkrát remizoval a desetkrát prohrál.

Rodwell překonal Balea o 10 zápasů

Ale Rodwell není jediným fotbalistou, který v novém působišti čekal dlouho na vítězství. Hvězdný Velšan Gareth Bale se po přestupu ze Southamptonu do Tottenhamu radoval z triumfu až ve 23. zápase.

Sunderland může pomoci přerušit Rodwellovi bilanci už dnes na půdě nováčka soutěže z Bournemouthu. A vítězství by klub ze severovýchodního pobřeží potřeboval jako sůl, neboť po příchodu trenéra Davida Moyese Černé kočky ještě nevyhrály a v deseti dosavadních zápasech aktuální sezony uhrály pouze dva body.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Brazilská policie chce stíhat Bolsonara kvůli výrokům o spojitosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS

Brazilská policie chce stíhat prezidenta Jaira Bolsonara kvůli některým jeho výrokům o covidu-19. Požádala už o povolení nejvyšší soud, informovala agentura EuropaPress. Vyšetřovatelé se zabývají mimo jiné prezidentovým tvrzením, že u lidí naočkovaných proti covidu-19 je větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine AIDS.

Sporné výroky Bolsonaro zveřejňoval na sociálních sítích na podzim loňského roku. Tvrdil, že výzkum britských úřadů ukázal, že lidé naočkovaní proti covidu-19 častěji trpí syndromem získaného selhání imunity (AIDS), který má u nich navíc rychlejší průběh. Prezidentská kancléř následně Bolsonarovy výroky korigovala. Vedoucí kanceláře Mauro Cid tvrdil, že prezident čerpal ze studie publikované časopisem The Lancet, která byla údajně později stažena.

Brazilská policie ale nenalezla žádnou vědeckou studii, která by obsahovala zmínku o souvislosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS. Podle policie se prezident tím, že mluvil o neexistujícím riziku, mohl dopustit šíření poplašné zprávy.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Smutný osud Romů zůstává zastřenou kapitolou dějin, připomenul Fiala přesun do Osvětimi

V Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku si lidé připomněli 79. výročí hromadného odsunu 749 Romů do koncentračního tábora do Osvětimi. Mezi odvezenými za druhé světové války byli muži, ženy i děti, nejmladší dívce byly čtyři měsíce. Premiér Petr Fiala (ODS) při této příležitosti uvedl, že smutný osud českých a moravských Romů zůstává nejen tragickou, ale do značné míry i zastřenou kapitolou našich dějin. 

Premiér Fiala řekl, že v holokaustu se zhmotnila nenávist ve vražedný systém, který nabyl hrůzných rozměrů. Připomněl, že v Česku existovaly dva koncentrační tábory pro Romy, a to v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku. "Nuceně v nich přebývaly celé rodiny. Muži, ženy i děti žili v nelidských podmínkách, trápil je hlad, nemoci a otrocká práce. Velká část tu zahynula, další čekalo utrpení v podobě cesty za prací do táborů v Německu nebo transport do Osvětimi," řekl Fiala.

Podle něj státu trvalo dlouhou vypořádání se s věcí s ohledem na výkup pozemků a podobně. "Za tu dobu pamětníci, pro které by byl památník zadostiučiněním, postupně odcházeli. Pokud nás má historie něco naučit, je nutné, abychom tragické události neviděli jen jako věty v učebnicích, ale abychom je dokázali spojit s konkrétními místy a osudy," dodal Fiala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy