Šlo to i bez Ronalda. Real si s přehledem došel pro španělský Superpohár

Aktualizováno 17. 8. 2017 7:24
I bez největší hvězdy Cristiana Ronalda, který si odpykává pětizápasový trest za vyloučení v nedělním úvodním duelu, si fotbalisté Realu Madrid poradili s Barcelonou a v odvetě španělského Superpoháru zvítězili 2:0. Pro "bílý balet" je to už jubilejní desátý zisk této trofeje.
Sergio Ramos slaví španělský superpohár 2017
Sergio Ramos slaví španělský superpohár 2017 | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid získali jubilejní desátý španělský Superpohár. Na úvodní výhru 3:1 v Barceloně navázali v domácí odvetě výhrou 2:0 a s přehledem přehráli svého katalánského rivala. Slaví tak v úvodu sezony už druhou trofej po triumfu v Superpoháru UEFA nad Manchesterem United.

Real si v odvetě poradil i bez své hvězdy Cristiana Ronalda, který dostal po vyloučení v prvním utkání za strčení do rozhodčího pětizápasový trest. Místo něj se v základní sestavě objevil Marco Asensio. A právě on už ve čtvrté minutě napřáhl z velké dálky a krásnou střelou do šibenice poslal Real do vedení.

Asensio navázal na svou trefu z prvního duelu a stal se prvním Španělem za posledních 20 let, který se v dresu Realu trefil ve dvou zápasech s Barcelonou po sobě. Předtím se to naposledy povedlo v roce 1997 legendárnímu Raúlovi.

Barcelona v tu chvíli potřebovala vstřelit tři góly, aby vybojovala alespoň prodloužení, ale Real hrál s velkým přehledem a nepouštěl ji do tlaku. Naopak před poločasem se ve vápně prosadil Karim Benzema a z otočky zařídil další branku Realu.

Hosté začali tlačit až po změně stran, ale Lionel Messi trefil jen břevno. V další šanci pak Messiho vychytal brankář Keylor Navas a Luis Suárez z dorážky v pádu hlavou poslal míč jen do tyče. Barcelona tak v duelu s Realem neskórovala poprvé po 24 duelech od finále Španělského poháru v roce 2011.

Pro trenéra Realu Zinedina Zidana jde už o sedmou trofej za rok a půl na lavičce Bílého baletu. Už nyní je tak třetím nejúspěšnějším koučem v historii klubu, když se dotáhl na Vicente del Bosqueho, který na sedm trofejí potřeboval čtyři roky. Druhý je s osmi trofejemi Luis Molowny a rekordmanem je se 14 trofejemi Miguel Muňoz.