Slavní zájemci o Chelsea: do klubu chtějí investovat i Hamilton a Serena Williamsová

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 4. 2022 16:05
Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton se chce jako investor podílet na převzetí anglického fotbalového klubu Chelsea. Agentuře DPA to potvrdila mluvčí britského pilota. Podle médií chce do koupi londýnského týmu investovat i americká tenistka Serena Williamsová.
Tenistka Serena Williamsová by se mohla stát spolumajitelkou fotbalové Chelsea
Tenistka Serena Williamsová by se mohla stát spolumajitelkou fotbalové Chelsea | Foto: Reuters

Oba slavní sportovci mají být členy konzorcia vedeného britským multimilionářem Martinem Broughtonem. Ten byl před čtyřmi lety krátce předsedou Liverpoolu, je však fanouškem Chelsea. Hamilton je naopak podle médií příznivcem městského rivala Arsenalu.

Broughtonovo konzorcium, k němuž patří také šéf Světové atletiky Sebastian Coe, je jedním ze tří zbývajících zájemců o Chelsea.

Klub by měl změnit majitele za částku přibližně 2,5 miliardy liber (73 miliard korun). Jeho dosavadní vlastník Roman Abramovič čelí po únorovém vpádu ruských vojsk na Ukrajinu sankcím kvůli svým vazbám na ruského prezidenta Vladimira Putina a z nařízení britské vlády klub funguje v omezeném režimu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

NATO posílí svou misi KFOR, pokud se zvýší napětí mezi Srbskem a Kosovem

Pokud se zvýší napětí mezi Kosovem a sousedním Srbskem, ke Severoatlantická aliance připravena posílit svou mírovou misi KFOR. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to uvedl po setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, se kterým jednal kvůli nedávnému napětí na kosovsko-srbské hranici. Informovala o tom agentura Reuters.

"Nyní máme v Kosovu významnou misi, vojenskou přítomnost blížící se 4000 vojáků," řekl Stoltenberg. "V případě potřeby přesuneme síly, rozmístíme je tam, kde to bude potřeba, a zvýšíme naši přítomnost. Již jsme zvýšili přítomnost na severu. Jsme připraveni udělat více," dodal.

"Přestože se situace na místě uklidnila, je odpovědností všech stran - zejména představitelů Bělehradu a Prištiny - zabránit opětovné eskalaci," řekl Stoltenberg na společné tiskové konferenci s Vučičem v Bruselu. "Vyzývám všechny strany, aby projevily zdrženlivost a zdržely se násilí. NATO nadále pozorně sleduje situaci na místě," uvedl generální tajemník. "V případě ohrožení stability je KFOR připravena zasáhnout," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy