Clásico po 17 letech bez branek. Messi šance neproměnil, Balea zastavil těsný ofsajd

Aktualizováno 18. 12. 2019 23:15
Fotbalisté Barcelony v odloženém šlágru španělské ligy doma remizovali 0:0 s Realem Madrid. Katalánští obhájci titulu po 17 kolech udrželi v tabulce první místo o skóre před úhlavním rivalem. Prestižní El Clásico skončilo bez branek poprvé od listopadu 2002.
Gareth Bale protestuje proti neuznání své branky.
Gareth Bale protestuje proti neuznání své branky. | Foto: Reuters

Utkání se mělo původně odehrát 26. října, ale odklad si vyžádaly rozsáhlé demonstrace, které vyvolalo odsouzení devíti katalánských politiků za uspořádání nezákonného referenda v roce 2017. Také dnes poblíž stadionu Camp Nou se konalo masové shromáždění separatistů.

Real byl blízko vedoucímu gólu v 17. minutě. Raphaël Varane hlavou už překonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena, kterého ale na brankové čáře zastoupil Gerard Piqué.

Na druhé straně se něco podobného povedlo Sergiu Ramosovi proti střele Lionela Messiho. Hostující Gareth Bale v 72. minutě sice dostal míč do branky, ale gól kvůli ofsajdu neplatil.

Barcelona v osmém zápase aktuální ligové sezony doma poprvé ztratila body, ale s "Bílým baletem" neprohrála v sedmém soutěžním duelu za sebou.