Skalák si v poháru zahrál za Brighton, Tottenham remizoval na hřišti týmu ze čtvrté ligy

Aktualizováno 27. 1. 2018 20:47
Jiří Skalák odehrál v zápase čtvrtého kola FA Cupu mezi Middlesbrough a Brightonem 60 minut, český fotbalista nastoupil poprvé od 19. září.
Jiří Skalák (vpravo) v souboji s Ryanem Shottonem
Jiří Skalák (vpravo) v souboji s Ryanem Shottonem | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté West Hamu končí v Anglickém poháru. Ve čtvrtém kole nestačili na třetiligový Wigan a po gólech Willa Grigga prohráli venku 0:2. Záložník Jiří Skalák odehrál hodinu za Brighton, který gólem v nastavení postoupil přes Middlesbrough.

West Hamu se nepovedl úvod sezony, v posledních zápasech se mu ale dařilo a v tabulce Premier League vystoupal na 11. místo. V poháru měl ale problémy už v minulém kole, kdy až v prodloužení opakovaného duelu rozhodl o postupu přes Shrewsbury.

Za Wigan se proti svěřencům Davida Moyese dvakrát prosadil Grigg, jenž v FA Cupu nastřílel už šest branek. Hosté navíc odehráli téměř celý druhý poločas v oslabení, když byl po plivnutí na soupeře vyloučen Masuaku.

Skalák za A-tým Brightonu nastoupil poprvé od 19. září a byl u jedné z mála šancí hostů na hřišti Middlesbrough, když se snažil dorazit do sítě Kayalovu střelu. Domácí byli aktivnější, Traoré trefil tyč, o postupu Brightonu však v nastavení rozhodl střídající Murray.

Z prvoligových celků postoupil rovněž Leicester, který vyhrál jasně 5:1 na půdě Peterborough. Southampton v duelu týmů z nejvyšší soutěže porazil 1:0 Watford.

Opakovaný zápas bude překvapivě muset odehrát Tottenham, který remizoval 1:1 na hřišti Newportu ze čtvrté ligy. Domácí dokonce vedli zásluhou Amonda, v 82. minutě ale srovnal po povedené patičce Sona Hung-mina kanonýr Kane.

Podruhé se střetnou též Huddersfield s Birminghamem a Swansea s Notts County, oba zápasy skončily též 1:1.

před 15 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).