Oslavy Liverpoolu pokazil Manchester City, Sheffield oživil naděje na Evropskou ligu

Aktualizováno 2. 7. 2020 23:30
Fotbalisté Liverpoolu v prvním zápase anglické ligy po zisku titulu utrpěli debakl 0:4 na hřišti bývalého mistra Manchesteru City. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly po 32. kole na druhém místě stáhli náskok "Reds" na 20 bodů.

Hráči City, kteří minulý týden po prohře 1:2 s Chelsea přihráli na dálku Liverpoolu první titul po 30 letech, před výkopem vzdali soupeři hold a dopřáli mu nástup čestnou uličkou s potleskem. Na hřišti pak už ale domácí Liverpoolu nic nedarovali a na prázdném stadionu dominovali.

Hostující Salah sice trefil tyč, ale pak se během prvního poločasu prosadili De Bruyne z penalty, Sterling a Foden. V 66. minutě debakl hostů korunoval Oxlade-Chamberlain vlastní brankou. V nastavení ještě nebyl Mahrizův pátý gól uznán kvůli hře rukou. Pro Liverpool to byla teprve druhá ligová porážka v sezoně.

Fotbalisté Sheffieldu po dvou prohrách za sebou v Premier League naplno bodovali, Tottenham porazili 3:1 a v tabulce se posunuli na sedmé místo. První výhrou po restartu ligy po koronavirové pauze oživili naděje na postup do evropských soutěží. Od pátého místa je dělí pět bodů.

Hráče Sheffieldu poslal do vedení po půlhodině hry Berge. Tottenham sice vzápětí odpověděl, Kaneův gól ale rozhodčí po konzultaci s videem kvůli hraní rukou neuznal.

Ve druhém poločase zvýšil na 2:0 Mousset, jenž jen pár minut předtím přišel na hřiště. V 84. minutě zpečetil výhru McBurnie. Zápisu mezi střelce se nakonec dočkal i Kane, trefou v samém závěru už ale jen zkorigoval na konečných 1:3.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Sheffield United - Tottenham 3:1 (31. Berge, 69. Mousset, 84. McBurnie - 90. Kane), Manchester City - Liverpool 4:0 (25. De Bruyne z pen., 35. Sterling, 45. Foden, 66. vlastní Oxlade-Chamberlain).

1. Liverpool 32 28 2 2 70:25 86
2. Manchester City 32 21 3 8 81:33 66
3. Leicester 32 16 7 9 60:31 55
4. Chelsea 32 16 6 10 57:44 54
5. Manchester United 32 14 10 8 51:31 52
6. Wolverhampton 32 13 13 6 45:34 52
7. Sheffield United 32 12 11 9 33:32 47
8. Arsenal 32 11 13 8 47:41 46