Sevilla zvítězila v Cádizu a dál stíhá Real Madrid, Villareal deklasoval Levante

3. 1. 2022 23:36
Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 19. kola španělské ligy na hřišti Cádizu 1:0, upevnili si v neúplné tabulce druhé místo a přiblížili se vedoucímu Realu Madrid na rozdíl pěti bodů. Svěřenci trenéra Julena Lopeteguiho bodovali v pátém soutěžním duelu po sobě a mají oproti "Bílému baletu" ještě zápas k dobru.
Sevilla, oslavy, 2021-2022
Sevilla, oslavy, 2021-2022 | Foto: Reuters

Uspěl také Villarreal, který deklasoval poslední Levante 5:0. Zisk tří bodů slaví díky hattricku Oihana Sanceta i Bilbao, jež porazilo Osasunu 3:1.

Favorizovaná Sevilla se nemohla na hřišti předposledního Cádizu dlouho prosadit. V první půli výrazně ohrozil domácí branku jen Jordán, jehož střela ze druhé minuty letěla těsně vedle pravé tyče. Pozornou obranu Cádizu pokořil až v 58. minutě Ocampos, který zužitkoval přesnou přihrávku Rakitiče. Sevilla si tak připsala dvanácté vítězství v ligové sezoně, čtvrté z posledních pěti zápasů a má na na svém kontě 41 bodů. Cádiz naopak prohrál po předchozích dvou remízách a zůstává se 14 body devatenáctý.

Čtvrté ligové vítězství po sobě získal Villarreal, který rozstřílel Levante 5:0. Dvakrát se trefil španělský útočník Moreno, který vstřelil v posledních čtyřech zápasech sedm branek. Villarreal se díky lepšímu skóre posunul v tabulce s 28 body na osmé místo před Valencii. Levante dál čeká jako jediný tým v soutěži na vítězství, v posledním třech zápasech inkasovalo 13 gólů a je s osmi body dál na poslední dvacáté příčce.

První venkovní výhru po čtyřech měsících vybojovalo Bilbao, které díky hattricku španělského záložníka Sanceta otočilo duel na hřišti Osasuny a zvítězilo 3:1. Domácí dohrávali bez vyloučeného Avily, který obdržel v nastaveném čase dvě žluté karty. Baskický celek si připsal teprve druhé vítězství z posledních jedenácti ligových duelů a je s 27 body desátý.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Villarreal - Levante 5:0 (37. a 79. Moreno, 8. Dia, 13. Torres, 74. Trigueros), Pamplona - Bilbao 1:3 (10. K. Garcia - 16., 25. a 68. Sancet), Cádiz - FC Sevilla 0:1 (58. Ocampos).

1. Real Madrid 20 14 4 2 41:17 46
2. FC Sevilla 19 12 5 2 30:13 41
3. Betis Sevilla 19 10 3 6 32:23 33
4. Atlético Madrid 19 9 5 5 31:22 32
5. FC Barcelona 19 8 7 4 30:22 31
6. Vallecano 19 9 3 7 26:20 30
7. San Sebastian 19 8 6 5 21:21 30
8. Villarreal 19 7 7 5 31:20 28