Sevilla zachránila bod v Leganés hlavičkou v nastaveném čase

Aktualizováno 23. 12. 2018 20:29
Fotbalisté Sevilly remizovali v 17. kole španělské ligy na hřišti Leganés 1:1. Tomáš Vaclík dostal gól už v páté minutě, v nastavení druhého poločasu vyrovnal Wissam Ben Yedder.
Fanynka Sevilly.
Fanynka Sevilly. | Foto: Reuters

Francouzský útočník se prosadil poosmé v sezoně, jen čtyři střelci jsou v lize lepší.

Oba týmy tak prodloužily série bez porážky - Sevilla o osmý zápas, Leganés o sedmý. Sevilla zůstala v tabulce na třetím místě, po odehrání odloženého duelu se na ni může bodově dotáhnout vítěz klubového mistrovství světa Real Madrid.

Domácí tým šel rychle do vedení, když na Nyomův centr do šestnáctky vyskočil nejvýš Vesga a hlavou poslal míč k tyči, kam Vaclík nedosáhl. Šance na vyrovnání hosté nevyužili a další ránu jejich vyhlídky na výhru nad 16. celkem tabulky dostaly po skončení prvního poločasu, kdy jim sudí za protesty vyloučil Vázqueze.

V závěru nad trávníkem houstla mlha a oba týmy stupňovaly tempo. Hostující Amadou v 80. minutě trefil hlavou tyč, do brankové konstrukce pak mířil i domácí En-Nesjrí. Další centr před branku Leganés pak ale přece jen skončil vyrovnávacím gólem, když domácí zadáci nechali v první nastavené minutě hlavičkovat nepokrytého Ben Yeddera.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Valencie - Huesca 2:1 (25. Parejo, 90.+4 Piccini - 72. Cucho z pen.), Leganés - FC Sevilla 1:1 (5. Vesga - 90.+1 Ben Yedder), Vallecano - Levante 2:1 (23. vlastní Toňo, 67. De Tomás - 60. Rochina).

1. FC Barcelona 17 11 4 2 48:19 37
2. Atlético Madrid 17 9 7 1 25:12 34
3. FC Sevilla 17 9 5 3 30:17 32
4. Real Madrid 16 9 2 5 24:19 29
5. Alavés 17 8 4 5 19:17 28
6. Betis Sevilla 17 7 5 5 20:19 26
7. Getafe 17 6 7 4 18:13 25
8. Valencie 17 4 10 3 15:14 22