Sevilla skolila Celtu Vigo díky hattricku střídajícího Iborry

11. 12. 2016 18:47
Vicente Iborra přišel na hřiště zápasu mezi Celtou Vigo a Sevillou až do druhého poločasu. Přesto dokázal nastřílet tři góly a rozhodnout o vítězství hostů.
FC Sevilla
FC Sevilla | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Sevilly porazili v 15. kole španělské ligy Celtu Vigo 3:0 a drží krok s druhou Barcelonou, na kterou v tabulce ztrácejí jediný bod. O vítězství favorita rozhodl hattrick Vicenteho Iborry, jenž nastoupil až do druhého poločasu kvůli zranění sevillského kapitána Nicoláse Parejy.

Úvod zápasu přinesl šance na obou stranách, domácí gólman Rubén Blanco ale Franca Vázqueze vychytal a na opačné straně předvedl skvělý zákrok Sergio Rico proti hlavičce Iaga Aspase. Skóre se změnilo až po přestávce, když se na hřiště dostal Iborra.

Jeho zásah v 51. minutě byl záložníkovou premiérovou trefou v této sezoně La Ligy a už šestou brankou, kterou Sevilla dala po rohovém kopu. V tomto ohledu je andaluský celek v La Lize nejproduktivnější. V 84. minutě Iborra přidal druhý gól a hattrick završil v nastavení z penalty.

Sevilla se oklepala po nečekané porážce se sestupem ohroženou Granadou z minulého kola a zvýšila náskok na čtvrtý San Sebastian na čtyři body.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Eibar - Alavés 0:0, Vigo - FC Sevilla 0:3 (51., 84. a 90.+2 z pen. Iborra), Espaňol Barcelona - Gijón 2:1 (54. Caicedo, 90. Baptistao - 90.+2 Čop), Betis Sevilla - Bilbao 1:0 (18. Castro).