Vaclíkova Sevilla přišla o výhru nad Levante vlastním gólem v závěru

15. 6. 2020 21:59
Fotbalisté Sevilly s brankářem Tomášem Vaclíkem remizovali ve španělské lize 1:1 na hřišti Levante. Hosté přišli o vítězství vinou vlastního gólu z 87. minuty, přesto si i po 29. kole udrží třetí místo v tabulce.
Tomáš Vaclík,
Tomáš Vaclík, | Foto: Reuters

Sevilla při čtvrtečním návratu La Ligy po tříměsíční koronavirové pauze doma porazila městského rivala Betis 2:0 a také proti Levante dlouho dominovala. V 15. minutě Munir z přímého kopu trefil břevno a po 26 vteřinách druhého poločasu otevřel skóre De Jong po Munirově přihrávce.

Třetí mužstvo tabulky však pojistku nepřidalo a v závěru na prázdném stadionu nejtěsnější náskok ztratilo. V 86. minutě ještě sevillský obránce Koundé zastoupil překonaného Vaclíka na brankové čáře. Krátce nato ale Bardhi odcentroval z pravé strany, jednička české reprezentace míč odvrátila jen ke spoluhráči Diegu Carlosovi a od brazilského stopera se balon odrazil do sítě.

Dvanácté Levante potřetí za sebou ve španělské lize remizovalo 1:1, Sevilla protáhla sérii neporazitelnosti na šest kol.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Levante - FC Sevilla 1:1 (87. vlastní Diego Carlos - 46. De Jong), Betis Sevilla - Granada 2:2 (85. Canales z pen., 88. Tello - 29. Fernández, 90.+1 Soldado).

1. FC Barcelona 28 19 4 5 67:31 61
2. Real Madrid 28 17 8 3 52:20 59
3. FC Sevilla 29 14 9 6 42:30 51
4. San Sebastian 28 14 5 9 46:34 47
5. Getafe 28 13 7 8 38:27 46
6. Atlético Madrid 28 11 13 4 32:22 46
7. Valencie 28 11 10 7 39:40 43
8. Villarreal 28 12 5 11 45:38 41