Real po vydřené výhře sahá po titulu, Vaclík si se Sevillou zahraje Ligu mistrů

Aktualizováno 14. 7. 2020 0:17
Fotbalisté Realu Madrid v dohrávce 36. kola španělské ligy zvítězili 2:1 v Granadě a jsou krok od titulu. Dvě kola před koncem soutěže dál vedou tabulku o čtyři body před druhou Barcelonou a slavit prvenství mohou už po příštím utkání doma proti Villarrealu.
Brankář Sevilly Tomáš Vaclík.
Brankář Sevilly Tomáš Vaclík. | Foto: Reuters

Real vyhrál i devátý zápas po koronavirové přestávce. V Granadě rozhodl už během prvních 16 minut. V 10. minutě nejprve z ostrého úhlu překvapil brankáře ranou pod břevno Mendy a připsal si první soutěžní gól v dresu "Bílého baletu".

O šest minut později se střelou na vzdálenější tyč prosadil Benzema a zaznamenal 19. branku v sezoně La Ligy. Na lídra tabulky kanonýrů Messiho z Barcelony ztrácí tři trefy.

Granada po přestávce utkání výrazně zdramatizovala. V 50. minutě prostřelil Courtoise Machís a Real po pěti kolech inkasoval. V závěru mohli domácí srovnat, "Bílý balet" zachránil před brankovou čárou kapitán Ramos. Realu stačí k prvnímu titulu od sezony 2016/17 uhrát bez ohledu na výsledky Barcelony ještě aspoň jedno vítězství, případně dvě remízy.

Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem získala jistotu nejhůře konečného čtvrtého místa v tabulce a tím pádem i účasti v základní skupině Ligy mistrů. Pátý Villarreal totiž podlehl San Sebastianu 1:2 a dvě kola před koncem soutěže ztrácí na soupeře z Andalusie nedostižných devět bodů.

Vaclík, který momentálně léčí zraněné koleno, si v dresu Sevilly zachytá Ligu mistrů poprvé od předloňského přestupu z Basileje. Se španělským celkem je v této sezoně ještě ve hře i v Evropské lize, kterou přerušila pandemie nového koronaviru.

San Sebastian výhrou ve Villarrealu zvýšil naděje na start v Evropské lize. Na sedmém místě, které jako poslední zaručuje účast v soutěži, drží tříbodový náskok před osmým Bilbaem. Stejně bodů jako San Sebastian má šesté Getafe po bezbrankové remíze na hřišti zachraňujícího se Alavésu. Ten se přiblížil udržení a na první sestupovou příčku má k dobru čtyři body.

Inter poskočil na druhé místo

Fotbalisté Interu Milán v dohrávce 32. kola italské ligy porazili doma po obratu v druhém poločase FC Turín 3:1. Soupeř pražské Slavie ze základní skupiny Ligy mistrů využil klopýtání Lazia Řím po koronavirové přestávce a posunul se o skóre na druhé místo tabulky.

Inter zvítězil poprvé po dvou kolech, přestože brzy prohrával. Brankáři Handanovičovi v 17. minutě vypadl míč po lehkém centru z rohu a nejlepší turínský střelec Belotti neměl problém dát 15. gól v ligové sezoně.

Favorit ale po poločase skóre během 13 minut třemi brankami otočil. Ve 48. minutě srovnal z voleje Young a za tři minuty se prosadil hlavou zblízka stoper Godín. V 61. minutě se pak po brejku s přispěním obráncovy teče prosadil Martínez.

Inter stejně jako Lazio ztrácí na vedoucí Juventus Turín osm bodů. FC Turín prohrál čtvrté z posledních pěti kol a na sestupové pásmo má náskok pěti bodů.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Alavés - Getafe 0:0, Villarreal - San Sebastian 1:2 (85. Cazorla - 61. Willian José, 75. Llorente), Granada - Real Madrid 1:2 (50. Machís - 10. Mendy, 16. Benzema).