Kanonáda v Madridu. Real rozstřílel outsidera a přiblížil se vedoucí Barceloně

Aktualizováno 30. 10. 2019 23:19
Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli v 11. kole španělské ligy poslední Leganés 5:0 a na první místo tabulky ztrácejí bod. Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem remizovala ve Valencii 1:1 a promarnila možnost bodově se dotáhnout na vedoucí Barcelonu, která má k dobru odložený souboj s Realem.
Karim Benzema a Marcelo slaví branku Realu Madrid.
Karim Benzema a Marcelo slaví branku Realu Madrid. | Foto: Reuters

"Bílý balet" vstoupil do utkání výborně a v sedmé a osmé minutě dvakrát skóroval. Po přihrávkách Karima Benzemy se prosadili Rodrygo a Toni Kroos. O třetí trefu v prvním poločase se z pokutového kopu postaral kapitán Sergio Ramos.

Taktéž z penalty se ve druhé půli prosadil Benzema a konečnou podobu výsledku stanovil v nastavení Luka Jovič. Real vyhrál třetí z posledních čtyř soutěžních utkání. Leganés nenavázalo na předchozí výhru 1:0 nad Mallorcou a prohrálo čtvrté z posledních pěti utkání. Venku nezvítězilo ani na pátý pokus.

Sevilla se ujala vedení ve třetí minutě nastavení prvního poločasu, kdy se trefil Lucas Ocampos. Dělbu bodů zařídil v 81. minutě střídající Rubén Sobrino, který přesně umístěnou hlavičkou k tyči nedal Vaclíkovi šanci. "Netopýři" nevyhráli v soutěži třikrát po sobě. Andaluský celek nenavázal na předchozí dvě výhry v soutěži a potřetí za sebou na soupeřově hřišti v La Lize nezvítězil.

San Sebastian doma podlehl Levante 1:2 a a stejně jako Sevilla nevyužil možnost srovnat krok s Barcelonou. Už po prvním poločase prohrával o dvě branky po trefách Enise Bardhiho a Borji Mayorala. Levante zvítězilo v lize po předchozích dvou prohrách 0:1 se Sevillou a Espaňolem Barcelona.

Bilbao porazilo Espaňol 3:0 a v lize zvítězilo po pěti utkáních. Dvěma góly v úvodních 17 minutách se o to postaral kapitán Iker Muniain. Třetí branka Athleticu padla po trefě Víctora Gómeze do vlastní sítě. Espaňol prohrál páté z uplynulých sedmi kol a zůstal na předposlední 19. příčce.

Betis porazil Celtu Vigo 2:1. V 90. minutě zlomil nerozhodný stav záložník sevillského celku Nabil Fekir.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Valencie - FC Sevilla 1:1 (81. Sobrino - 45.+3 Ocampos), San Sebastian - Levante 1:2 (47. José - 24. Bardhi, 40. Mayoral), Bilbao - Espaňol Barcelona 3:0 (4. a 17. Muniain, 79. vlastní Gómez), Betis Sevilla - Vigo 2:1 (8. Emerson, 90. Fekir - 70. Aspas), Real Madrid - Leganés 5:0 (7. Rodrygo, 8. Kroos, 24. Ramos z pen., 69. Benzema z pen., 90.+1 Jovič).