Šestinásobná nejlepší fotbalistka světa se zasnoubila se spoluhráčkou

Sport Sport
5. 1. 2021 10:05
Brazilská fotbalistka Marta, která šestkrát vyhrála trofej FIFA pro nejlepší hráčku planety, se zasnoubila se spoluhráčkou z týmu Orlando Pride Toni Deionovou-Pressleyovou.

"Bude to další kapitola příběhu, který spolu píšeme," napsala patrně nejlepší fotbalistka historie na svém Instagramu. "Ano!" reagovala na svých sociálních sítích Američanka Deionová-Pressleyová. 

Obě hráčky, které spolu nastupují od roku 2017 v Orlandu, spolu už delší dobu žijí v jedné domácnosti. Spojuje je také stejné datum narozenin, obě se narodily 19. února. Třiačtyřicetiletá Marta je ale o čtyři roky starší. 

A také fotbalově úspěšnější. Brazilská útočnice během kariéry nasázela jen v reprezentaci 108 branek ve 154 zápasech a na velkých turnajích posbírala spoustu cenných medailí. Zlato z MS či olympijských her jí ale chybí, byť ve velkých finále hrála celkem třikrát. 

Obránkyně Deionová-Pressleyová za národní výběr nastupovala jen v mládežnických kategoriích. Na seniorský start v reprezentaci stejně jako na velký týmový úspěch zatím stále čeká. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy