Juventus bez Ronalda dál tápe, doma si neporadil ani s Veronou

25. 10. 2020 23:01
Mistrovský Juventus v italské fotbalové lize znovu zaváhal. V domácím utkání 5. kola hrál turínský velkoklub s Hellasem Verona nerozhodně 1:1 a po třetí remíze z posledních čtyř utkání ztrácí tři body na vedoucí AC Milán, který má navíc k dobru pondělní zápas s AS Řím.
Paulo Dybala (Juventus)
Paulo Dybala (Juventus) | Foto: Reuters

Juventusu nebyla na konci prvního poločasu uznána branka Álvara Moraty kvůli ofsajdu a do vedení se potom dostali hosté. Rychlý protiútok po hodině hry zakončil Andrea Favilli. "Staré dámě" zajistil alespoň bod střídající Dejan Kulusevski po individuálním průniku dvanáct minut před koncem zápasu.

Obrat ale favorit, který stále hraje bez koronavirem nakaženého Cristiana Ronalda, nedokonal.

To se naopak podařilo Neapoli, která veze výhru 2:1 ze hřiště nováčka Beneventa. Souboj svedl proti sobě bratry Lorenza a Roberta Insigneovy a oba se zapsali mezi střelce. Jako první se prosadil mladší Roberto, který se ve 30. minutě trefil z úhlu.

Srovnání měl na noze kapitán Neapole Lorenzo, ve 48. minutě ale jeho přesnou střelu neuznal videorozhodčí kvůli předcházejícímu ofsajdu. Dočkal se až po hodině hry, kdy kličkou před vápnem vyřadil soupeře a obstřelem o břevno vyrovnal. O vítězství Neapole rozhodl v 67. minutě Andrea Petagna.

Cagliari v gólové přestřelce zdolalo dalšího nováčka z Crotone 4:2. V prvním poločase padlo pět gólů, domácím pak při vedení 3:2 pomohlo vyloučení záložníka Lucy Cigariniho těsně po přestávce.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Cagliari - Crotone 4:2 (25. Lykogiannis, 35. Simeone, 45. Sottil, 85. Joao Pedro - 21. Messias, 43. Molina), Benevento - Neapol 1:2 (30. R. Insigne - 60. L. Insigne, 67. Petagna), Parma - Spezia 2:2 (34. Gagliolo, 90.+1 Kucka z pen. - 28. Chabot, 31. Agudelo), Fiorentina - Udine 3:2 (11. a 52. Castrovilli, 21. Milenkovič - 43. a 86. Okaka), Juventus Turín - Hellas Verona 1:1 (78. Kulusevski - 60. Favilli).

1. AC Milán 4 4 0 0 9:1 12
2. Neapol 5 4 0 1 14:5 11
3. Sassuolo 5 3 2 0 16:9 11
4. Inter Milán 5 3 1 1 13:8 10
5. Juventus Turín 5 2 3 0 10:4 9
6. Bergamo 5 3 0 2 15:12 9
7. Sampdoria Janov 5 3 0 2 10:8 9
8. Hellas Verona 5 2 2 1 5:2 8