Aktualizováno 28. 4. 2018 23:03
Patrik Schick si v deváté minutě našel Nainggolanův centr ve vápně a střelou z první nedal gólmanovi Chieva šanci.
Patrik Schick z AS Řím slaví gól v síti Chieva.
Patrik Schick z AS Řím slaví gól v síti Chieva. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalista Patrik Schick v italské lize podruhé za sebou skóroval. Dvaadvacetiletý český reprezentační útočník otevřel skóre zápasu 35. kola s Chievem a nasměroval svůj celek k pohodlné výhře 4:1. Celkově si připsal třetí soutěžní gól po letním přestupu ze Sampdorie Janov.

Juventus Turín v přesilovce dvěma brankami v závěru otočil stav ve šlágru na hřišti Interu Milán a po vítězství 3:2 vede tabulku o čtyři body před Neapolí, která má utkání k dobru.

Schick v minulém kole podtrhl závěrečným gólem výhru AS Řím 3:0 na půdě Spalu a proti Chievu pro změnu zaznamenal úvodní branku. V deváté minutě si našel Nainggolanův centr ve vápně a střelou z první nedal gólmanovi šanci.

Zatímco v úvodních 18 ligových startech za AS Řím Schick neskóroval, nyní se v Serii A trefil dvakrát po sobě. Jeden gól si také připsal v prosinci v domácím poháru.

AS Řím zvítězil nad Chievem 4:1, přestože dohrával od 56. minuty a stavu 2:0 bez vyloučeného obránce Jesuse. Hosté neproměnili následnou penaltu a naopak v přesilovce dvakrát inkasovali po brankách El Shaarawyho a Džeka, který se v utkání trefil dvakrát. V závěru jen zkorigoval stav Inglese.

AS Řím si částečně spravil chuť po úterním debaklu 2:5 v úvodním utkání semifinále Ligy mistrů v Liverpoolu. V neúplné tabulce je třetí.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

AS Řím - Chievo 4:1 (40. a 67. Džeko, 9. Schick, 65. El Shaarawy - 88. Inglese), Inter Milán - Juventus Turín 2:3 (52. Icardi, 65. vlastní Barzagli - 13. Costa, 87. Cuadrado, 89. Higuaín).