Sampdoria porazila po AS Řím i AC Milán, Juventus ve šlágru porazil Inter

Aktualizováno 5. 2. 2017 23:05
O první výhře Sampdorie nad AC Milán po pěti letech rozhodl v 70. minutě dnešního zápasu proměněnou penaltou útočník Murie. Juventus Turín porazil Inter Milán nejtěsnějším rozdílem 1:0, rozhodl Kolumbijec Cuadrado.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

Milán - Fotbalisté Sampdorie ve 23. kole italské ligy nečekaně zvítězili na hřišti AC Milán 1:0. Za hosty z Janova odehrál závěrečných 19 minut český útočník Patrik Schick. Stejným výsledkem Juventus ve šlágru 23. kola doma porazil jiný milánský tým Inter. Turínský obhájce titulu vede tabulku o šest bodů před Neapolí a má zápas k dobru.

O první výhře Sampdorie nad AC od roku 2012 rozhodl v 70. minutě proměněnou penaltou útočník Muriel. Vyrovnat mohl náhradník Lapadula, ale svůj únik zakončil jen střelou do brankáře Viviana. Domácí zmar ještě v závěru podtrhl záložník Sosa, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách během pěti minut.

Sampdoria si tak po minulé domácí výhře 3:2 nad AS Řím připsala skalp dalšího zvučného soupeře a poskočila na desáté místo neúplné tabulky. Trápící se Milán v Serii A prohrál potřetí za sebou a klesl na osmou příčku.

Nejtěsnější triumf Juventusu v "Derby d'Italia" zařídil v poslední minutě prvního poločasu Juan Cuadrado povedenou střelou po rohu. Svěřenci Massimiliana Allegriho na svém stadionu vyhráli 28. ligové utkání po sobě. Naopak Inter v domácí soutěži nebodoval poprvé po sérii sedmi výher a propadl na páté místo.

Záložník Lazia Marco Parolo se blýskl čtyřmi góly a výrazně pomohl římskému mužstvu k výhře 6:2 na hřišti poslední Pescary a posunu na čtvrtou pozici.

Další český fotbalista Jakub Jankto odehrál v základní sestavě Udine 89 minut při bezbrankové remíze na hřišti Chieva Verona.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

AC Milán - Sampdoria Janov 0:1 (70. Muriel z pen.), Bergamo - Cagliari 2:0 (5. a 17. Gómez), Chievo - Udine 0:0, Empoli - FC Turín 1:1 (45.+2 Pucciarelli - 11. Belotti), FC Janov - Sassuolo 0:1 (26. Pellegrini), Pescara - Lazio Řím 2:6 (29. Benali, 41. Brugman - 10., 14., 49. a 77. Parolo, 57. Keita, 69. Immobile), Palermo - Crotone 1:0 (27. Nestorovski), Juventus Turín - Inter Milán (45. Cuadrado).