Šel jsem tam, kde mě chtěli. Messiho zajímá rodina více než fotbal, řekl Suaréz

mar mar
22. 11. 2020 13:30
Zatímco jeho bývalí spoluhráči zdrceně opouštěli trávník, on mohl alespoň na dálku slavit. Luis Suaréz v létě prchl z Barcelony do Atlética Madrid, ze sobotního střetnutí obou klubů vyšli lépe Madridští. Vykročeno pryč z Barcy měl i Lionel Messi, ten ale nakonec po právních jednáních s klubem na Camp Nou zůstal.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Barcelona po neúspěšné sezoně udělala v týmu řez a odchod spolehlivého střelce Suaréze byl jedním z radikálních kroků. Jenže snaha Katalánců hrát s novými tvářemi a postavit nový vítězný tým zatím vázne.

Naposledy se o tom trenér Ronald Koeman přesvědčil v sobotu. Jeho tým podlehl Atléticu 0:1 a je v neúplné tabulce až desátý. V osmi zápasech stačil nabrat právě na Madridské, kteří jsou na čele s Realem Sociedad, ztrátu devět bodů.

A nejde jen o poztrácené body, ale také o předváděnou hru. "Atlético bylo výrazně lepší. Trenér Diego Simeone tým líp připravil, jeho mužstvo bylo hladovější a překvapivě i fotbalovější," glosují španělští komentátoři.

Suaréz tak může být spokojený, přestože před utkáním přiznal, že odchod z Barcelony jednoduchý nebyl. "Hrozně mě to v tu chvíli bolelo," řekl novinářům. "Teď jsem pyšný. V jednom klubu mě nechtěli a teď jsem v jiném, kde o mě zájem je. Užívám si tuhle část kariéry," hodnotil svůj přestup do Atlética.

To zvládlo zápas díky jediné brance, o kterou se postaral v nastavení první půle Carrasco. Atlético se tak dotáhlo na čelo tabulky a dva největší pronásledovatele Barcelonu s Realem má zatím za zády. Suaréz kvůli pozitivnímu testu na koronavirus nenastoupil.

Uruguayec má k Messimu blízko a má pochopení i pro jeho letní snahu odejít. "Myslím si, že se teď nijak nebojí o svou budoucnost," řekl k postavení bývalého parťáka v klubu.

"Víc se ale bavíme o rodině a o životě. Nedávno se nám oběma narodily děti. Teď jsou pro nás naše rodiny větší téma než fotbal. Bavíme se i o koronaviru a dalších věcech," dodal k Messimu.

Před samotným zápasem byl argentinský reprezentant hlavní téma. Trenér Koeman se snažil svou hvězdu bránit, ale sám je pod tlakem. Výsledky se nedostavují a vztahy v kabině také nevypadají růžově. Další prohra mu jen přitížila.

"Pokud to tak půjde dál, Barcelona se nedostane ani do příští sezony Ligy mistrů," konstatuje deník Marca. Ambice jsou ovšem rozhodně výš, než se jen kvalifikovat do LM.

Jedenáct bodů z osmi zápasů. Pro Barcelonu to je nejhorší start za posledních 25 let. A Messi, opora mužstva, bídný start nedokáže zvrátit. Měl šanci, kterou lapil Jan Oblak, dostal do šance Ousmane Dembelého. Ale to bylo všechno. Jinak byl spíše neviditelný.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 49 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy