Sedmá výhra v řadě. Bayern porazil i Stuttgart a dál pronásleduje Dortmund

27. 1. 2019 17:48
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize Stuttgart 4:1 a připsali si sedmou výhru v řadě. Na vedoucí Dortmund dál ztrácejí šest bodů. Fotbalisté Lipska zchladili rozjetý Düsseldorf, který porazili na jeho hřišti 4:0. Dvakrát se trefil dánský útočník Yussuf Poulsen.
Serge Gnabry slaví gól Bayernu Mnichov
Serge Gnabry slaví gól Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Bayern má nejlepší formu v soutěži a postupně ukrajuje z náskoku rivalů z Dortmundu. V posledních pěti duelech nastříleli fotbalisté mnichovského celku soupeřům 15 gólů a pouze dvakrát inkasovali.

Skóre otevřel v 5. minutě Alcántara po přihrávce Lewandowského. Hosté do poločasu vyrovnali zásluhou Donise, ale po změně stran padaly góly už jen do sítě Stuttgartu.

V 55. minutě si vstřelil vlastní gól Gentner a poté ještě dva zásahy přidali Goretzka s Lewandowským, který v 65. minutě neproměnil penaltu. S 12 góly je druhým nejlepším střelcem bundesligy za autorem 13 branek Jovičem z Frankfurtu.

Stuttgart prohrál počtvrté za sebou a je v sestupovém pásmu. Naposledy porazil v polovině prosince Herthu Berlín.

Düsseldorf, který vyhrál čtyři bundesligová utkání v řadě poprvé od roku 1991, inkasoval tři branky v úvodních 16 minutách. Tragický vstup domácích potrestal gólem už ve 2. minutě Poulsen, o sedm minut později navýšil skóre po odvážném individuálním průniků stoper Konaté.

V 16. minutě se už druhým gólem v zápase a celkově desátým v lize prosadil znovu Poulsen, který je druhým nejlepším střelcem týmu po autoru 11 branek Wernerovi. Ten vyšel tentokrát střelecky naprázdno, o čtvrtý gól se postaral z dorážky Laimer.

Lipsko se tak rychle otřepalo z předchozí ligové porážky s Dortmundem. Düsseldorf po čtyřech vítězstvích, které ho katapultovaly ze dna tabulky na 14. pozici s náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo, prohrál před vlastními fanoušky v lize už pošesté.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Bayern Mnichov - Stuttgart 4:1 (5. Alcántara, 55. vlastní Gentner, 71. Goretzka, 84. Lewandowski - 26. Donis), Düsseldorf - Lipsko 0:4 (2. a 16. Poulsen, 9. Konaté, 68. Laimer).