Scolari se po úspěšném čínském angažmá vrací domů. V Brazílii bude trénovat Palmeiras

ČTK ČTK
27. 7. 2018 8:41
Trenér mistrů světa z roku 2002 povede brazilský celek Palmeiras. Luiz Felipe Scolari se do rodné země vrací po úspěších v Číně.
Luiz Felipe Scolari se vrací do klubu Palmeiras, s nímž jednou vyhrál Pohár osvoboditelů.
Luiz Felipe Scolari se vrací do klubu Palmeiras, s nímž jednou vyhrál Pohár osvoboditelů. | Foto: Reuters

Sao Paulo - Trenér fotbalových mistrů světa z roku 2002 Luiz Felipe Scolari se po působení v Číně vrací do rodné Brazílie. Devětašedesátiletý kouč bude potřetí v kariéře působit v celku Palmeiras, se kterým podepsal dvouletou smlouvu.

Na lavičce sedmého celku nejvyšší soutěže Scolari nahradí Rogera Machada, který byl po středeční prohře 0:1 s Fluminense odvolán. Klub ze Sao Paula vyhrál jeden z posledních pěti zápasů a po 15 kolech má na kontě 23 bodů. Od vedoucího Flamenga ho dělí osm bodů.

Scolari se do Brazílie vrací po dvouletém působení v Číně, kde získal tři tituly s Kuang-čou Evergrande. Za sebou má také angažmá v Grémiu, Chelsea nebo u kuvajtské a portugalské reprezentace. Před čtyřmi lety vedl na domácím mistrovství světa Brazílii, se kterou v semifinále s Německem utrpěl debakl 1:7.

V Palmeiras působil Scolari v letech 1998 až 2000 a 2010 až 2012. V roce 1999 s klubem vyhrál Pohár osvoboditelů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy