Scolari se po úspěšném čínském angažmá vrací domů. V Brazílii bude trénovat Palmeiras

ČTK ČTK
27. 7. 2018 8:41
Trenér mistrů světa z roku 2002 povede brazilský celek Palmeiras. Luiz Felipe Scolari se do rodné země vrací po úspěších v Číně.
Luiz Felipe Scolari se vrací do klubu Palmeiras, s nímž jednou vyhrál Pohár osvoboditelů.
Luiz Felipe Scolari se vrací do klubu Palmeiras, s nímž jednou vyhrál Pohár osvoboditelů. | Foto: Reuters

Sao Paulo - Trenér fotbalových mistrů světa z roku 2002 Luiz Felipe Scolari se po působení v Číně vrací do rodné Brazílie. Devětašedesátiletý kouč bude potřetí v kariéře působit v celku Palmeiras, se kterým podepsal dvouletou smlouvu.

Na lavičce sedmého celku nejvyšší soutěže Scolari nahradí Rogera Machada, který byl po středeční prohře 0:1 s Fluminense odvolán. Klub ze Sao Paula vyhrál jeden z posledních pěti zápasů a po 15 kolech má na kontě 23 bodů. Od vedoucího Flamenga ho dělí osm bodů.

Scolari se do Brazílie vrací po dvouletém působení v Číně, kde získal tři tituly s Kuang-čou Evergrande. Za sebou má také angažmá v Grémiu, Chelsea nebo u kuvajtské a portugalské reprezentace. Před čtyřmi lety vedl na domácím mistrovství světa Brazílii, se kterou v semifinále s Německem utrpěl debakl 1:7.

V Palmeiras působil Scolari v letech 1998 až 2000 a 2010 až 2012. V roce 1999 s klubem vyhrál Pohár osvoboditelů.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy