Všechno vyteklo jako láhev kečupu, smál se Schick po čtyřgólovém superpředstavení

Aktualizováno 4. 12. 2021 20:50
Reprezentační útočník Patrik Schick vstřelil při výhře Leverkusenu v německé fotbalové lize 7:1 nad Fürthem poprvé v kariéře čtyři góly v jednom utkání, navíc přidal asistenci.
Patrik Schick slaví jeden ze svých čtyř gólů do sítě Fürthu
Patrik Schick slaví jeden ze svých čtyř gólů do sítě Fürthu | Foto: Reuters

S 12 trefami se posunul na druhé místo tabulky střelců za kanonýra Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského, který se dvakrát prosadil při vítězství 3:2 ve šlágru na hřišti druhého Dortmundu a stal se rekordmanem v počtu venkovních gólů v bundeslize.

Leverkusen potvrdil dobrou formu a zvítězil počtvrté v řadě. Proti poslednímu týmu tabulky vedl po poločase 3:1, třetí gól připravil Hincapiemu přesnou přihrávkou do pokutového území Schick.

Český útočník nasázel všechny čtyři branky po přestávce. Premiérové trefy po návratu po zranění se dočkal ve 49. minutě, kdy si naběhl před bránu na Adliho centr a z prvního dotyku zakončil.

Druhý zásah přidal Schick o 20 minut později po Diabyho zpětné přihrávce a hattrick završil v 74. minutě hlavou. Záhy přidal čtvrtý úspěch, na tři góly mu stačilo pouhých sedm minut.

"V prvním poločase jsem neměl žádnou šanci, ani jsem nevystřelil na bránu. Pak to ale bylo jako s láhví kečupu - otevřete ji, nejdřív se nic neděje a pak všechno naráz vyteče," prohlásil hrdina zápasu.

Schick dal čtyři branky v jednom ligovém utkání jako první hráč Leverkusenu. "Právě jsem se to dozvěděl, čtyři góly jsem dal sám v profesionální kariéře poprvé. Potřeboval jsem se po zranění trefit," oddechl si.

Pětadvacetiletý útočník má v této bundesligové sezoně na kontě 12 branek v 11 zápasech a v tabulce střelců předstihl Erlinga Haalanda z Dortmundu.

"Potřebujeme hrotového útočníka, který pořádně zaměstná obranu. Pak jsou i naši ofenzivní záložníci nebezpečnější," ocenil Schickův přínos pro tým kouč Gerardo Seoane.

Fürth má na kontě stále pouze bod a 12. prohrou v řadě překonal nelichotivý bundesligový rekord.

Bayer si upevnil třetí příčku a je sedm bodů za vedoucím Bayernem, který posedmé za sebou zvládl tradiční souboj rivalů.

Ve šlágru poslal domácí Dortmund do vedení v páté minutě po individuální akci Brandt, bleskově ale vyrovnal střelou na přední tyč Lewandowski a před pauzou otočil stav Coman po dalším zaváhání stopera Hummelse.

Borussia dokázala v oboustranně ofenzivním utkání znovu srovnat zásluhou Haalandova technického obstřelu. Čtvrt hodiny před koncem ale zahrál smolař Hummels ve vápně rukou a Lewandowski penaltu se štěstím proměnil.

Polský kanonýr vstřelil 118. venkovní gól v bundeslize a překonal dosavadní rekord Klause Fischera. Proti svému bývalému klubu, za který nastupoval mezi lety 2010 až 2014, dal 26. branku v 25. utkání.

Záložník Jan Morávek odehrál druhý poločas při porážce Augsburgu 2:3 s Bochumí. Nováčkovi soutěže pomohl k vítězství dvěma góly Sebastian Polter. Augsburg zůstává na 16. pozici, Bochum je desátá.

Na čtvrté místo se vrátil Hoffenheim, který na svém stadionu přestřílel 3:2 Frankfurt. Zraněný Pavel Kadeřábek v domácí sestavě opět chyběl.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Leverkusen - Fürth 7:1 (49., 69., 74. a 79. Schick, 12. Adli, 17. Tapsoba, 45. Hincapie - 33. Dudziak), Augsburg - Bochum 2:3 (57. Gregoritsch, 86. Caligiuri z pen. - 23. a 45.+2 Polter, 40. Holtmann), Bielefeld - Kolín nad Rýnem 1:1 (60. Lasme - 17. Özcan), Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:2 (24. Geiger, 30. Rutter, 59. Samassékou - 15. Borré, 72. Paciencia), Mohuč - Wolfsburg 3:0 (2. Burkardt, 4. Stach, 90. vlastní Lacroix).

1. Bayern Mnichov 13 10 1 2 42:13 31
2. Dortmund 13 10 0 3 33:19 30
3. Leverkusen 14 8 3 3 35:19 27
4. Hoffenheim 14 7 2 5 30:22 23
5. Union Berlín 14 6 5 3 22:20 23
6. Freiburg 13 6 4 3 19:13 22
7. Mohuč 14 6 3 5 20:14 21
8. Wolfsburg 14 6 2 6 15:20 20