Schick zařídil penaltu, Římané ale doma schytali potupný debakl od Neapole

Aktualizováno 31. 3. 2019 22:37
Fotbalisté AS Řím podlehli v italské lize Neapoli vysoko 1:4. Jediný gól domácích dal v nastavení prvního poločasu Diego Perotti z penalty nařízené za faul na útočníka Patrika Schicka.
AS Řím prohrál 1:4 s Neapolí.
AS Řím prohrál 1:4 s Neapolí. | Foto: Reuters

Český reprezentant nastoupil v základní sestavě a odehrál 63 minut, než ho vystřídal Nicolo Zaniolo.

Hosté vedli už po dvou minutách díky gólu svého nejlepšího střelce Milika, který dal 16. branku v sezoně. Ještě do poločasové přestávky sice vyrovnal Perotti, ale v druhém poločase Neapol strhla utkání na svou stranu třemi zásahy. Postupně se trefili Mertens, Verdi a Younes.

Neapol dál ztrácí 15 bodů na vedoucí Juventus, ale před třetím Interem Milán má výrazný desetibodový náskok. AS Řím přišel o pátou příčku a klesl až na sedmou pozici. Nově páté je Lazio, které díky hlavičce Sergeje Milinkoviče-Saviče z 13. minuty vyhrálo 1:0 na San Siru nad Interem.

V šesté minutě nastavení vybojovala Boloňa vítězství 2:1 nad Sassuolem a po třetí výhře za sebou opustila sestupové pásmo. Hosté vyrovnali v 92. minutě, ale pak přišel na hřiště útočník Destro a druhým gólem v sezoně zařídil Boloni důležitý tříbodový zisk. Záložník Ladislav Krejčí zůstal mezi náhradníky. Sassuolo čeká na vítězství už přes dva měsíce.

Atalanta Bergamo porazila Parmu na jejím hřišti 3:1. Dva góly dal útočník Duván Zapata a vyrovnal střelecký účet hvězdy Juventusu Cristiana Ronalda, který má v tomto ročníku Serie A na kontě rovněž 19 branek. Tabulku střelců vede Fabio Quagliarella ze Sampdorie s 21 góly.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Parma - Bergamo 1:3 (8. Gervinho - 75. a 90.+4 Zapata, 24. Pašalič), AS Řím - Neapol 1:4 (45.+4 Perotti z pen. - 2. Milik, 50. Mertens, 55. Verdi, 81. Younes), Fiorentina - FC Turín 1:1 (7. Simeone - 34. Baselli), Frosinone - Spal Ferrara 0:1 (13. Vicari), Boloňa - Sassuolo 2:1 (68. Pulgar z pen., 90.+6 Destro - 90.+2 Boga), Inter Milán - Lazio Řím 0:1 (13. Milinkovič-Savič).