Schick zařídil penaltu, Římané ale doma schytali potupný debakl od Neapole

Aktualizováno 31. 3. 2019 22:37
Fotbalisté AS Řím podlehli v italské lize Neapoli vysoko 1:4. Jediný gól domácích dal v nastavení prvního poločasu Diego Perotti z penalty nařízené za faul na útočníka Patrika Schicka.
AS Řím prohrál 1:4 s Neapolí.
AS Řím prohrál 1:4 s Neapolí. | Foto: Reuters

Český reprezentant nastoupil v základní sestavě a odehrál 63 minut, než ho vystřídal Nicolo Zaniolo.

Hosté vedli už po dvou minutách díky gólu svého nejlepšího střelce Milika, který dal 16. branku v sezoně. Ještě do poločasové přestávky sice vyrovnal Perotti, ale v druhém poločase Neapol strhla utkání na svou stranu třemi zásahy. Postupně se trefili Mertens, Verdi a Younes.

Neapol dál ztrácí 15 bodů na vedoucí Juventus, ale před třetím Interem Milán má výrazný desetibodový náskok. AS Řím přišel o pátou příčku a klesl až na sedmou pozici. Nově páté je Lazio, které díky hlavičce Sergeje Milinkoviče-Saviče z 13. minuty vyhrálo 1:0 na San Siru nad Interem.

V šesté minutě nastavení vybojovala Boloňa vítězství 2:1 nad Sassuolem a po třetí výhře za sebou opustila sestupové pásmo. Hosté vyrovnali v 92. minutě, ale pak přišel na hřiště útočník Destro a druhým gólem v sezoně zařídil Boloni důležitý tříbodový zisk. Záložník Ladislav Krejčí zůstal mezi náhradníky. Sassuolo čeká na vítězství už přes dva měsíce.

Atalanta Bergamo porazila Parmu na jejím hřišti 3:1. Dva góly dal útočník Duván Zapata a vyrovnal střelecký účet hvězdy Juventusu Cristiana Ronalda, který má v tomto ročníku Serie A na kontě rovněž 19 branek. Tabulku střelců vede Fabio Quagliarella ze Sampdorie s 21 góly.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Parma - Bergamo 1:3 (8. Gervinho - 75. a 90.+4 Zapata, 24. Pašalič), AS Řím - Neapol 1:4 (45.+4 Perotti z pen. - 2. Milik, 50. Mertens, 55. Verdi, 81. Younes), Fiorentina - FC Turín 1:1 (7. Simeone - 34. Baselli), Frosinone - Spal Ferrara 0:1 (13. Vicari), Boloňa - Sassuolo 2:1 (68. Pulgar z pen., 90.+6 Destro - 90.+2 Boga), Inter Milán - Lazio Řím 0:1 (13. Milinkovič-Savič).

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

před 2 hodinami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států.