Schick se vrátil do základní sestavy a Leverkusen zvítězil v Lipsku

28. 11. 2021 19:45
Reprezentační útočník Patrik Schick se po měsíční absenci způsobené zraněním vrátil do základní sestavy Leverkusenu a pomohl svému týmu v 13. kole německé ligy k výhře 3:1 v Lipsku. Bayer se posunul na třetí místo tabulky.
Patrik Schick se raduje z gólu Bayeru
Patrik Schick se raduje z gólu Bayeru | Foto: Reuters

Nejlepší střelec týmu Schick nastoupil na obvyklém postu na hrotu útoku a odehrál 62 minut. O góly Leverkusenu se ale tentokrát postarali jeho spoluhráči. Nejprve si v 21. minutě šikovně zpracoval centr za obranu a následně zakončil Wirtz a ve 34. minutě po velmi podobné akci slavil Diaby.

Lipsku se podařilo v 62. minutě zásluhou Silvy snížit, Bayer ale záhy uklidnil Frimpong. Domácí Szoboszlai navíc v závěru neproměnil penaltu.

Leverkusen potvrdil pozici nejlepšího venkovního týmu soutěže, v sedmi utkáních na hřištích soupeřů získal 15 bodů. Lipsko prohrálo podruhé za sebou a je osmé.

V druhém dnešním zápase udolal Frankfurt 2:1 Union Berlín. Vítěznou branku vstřelil v páté minutě nastavení N'Dicka a Eintracht se třetí výhrou v řadě dostal na 12. místo, Union je šestý.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Eintracht Frankfurt - Union Berlín 2:1 (22. Sow, 90.+5 N'Dicka - 61. Kruse z pen.), Lipsko - Leverkusen 1:3 (62. Silva - 21. Wirtz, 34. Diaby, 64. Frimpong).

1. Bayern Mnichov 13 10 1 2 42:13 31
2. Dortmund 13 10 0 3 33:19 30
3. Leverkusen 13 7 3 3 28:18 24
4. Freiburg 13 6 4 3 19:13 22
5. Hoffenheim 13 6 2 5 27:20 20
6. Union Berlín 13 5 5 3 20:19 20
7. Wolfsburg 13 6 2 5 15:17 20
8. Lipsko 13 5 3 5 24:16 18