Aktualizováno 18. 10. 2021 10:49
Český fotbalový reprezentant Patrik Schick se prosadil i v duelu s Bayernem Mnichov. Sedmou brankou v bundesligové sezoně ovšem jen zmírnil vysokou prohru Leverkusenu 1:5, když bavorský gigant vedl ve šlágru kola ve 37. minutě už 5:0.
Patrik Schick dal gól i Bayernu Mnichov, mnohem častěji ale musel přihlížet radosti soupeře | Video: Sport, Associated Press

Leverkusenu absolutně nevyšel první poločas. Bayern poslal do vedení ve 3. minutě Lewandowski a mezi 30. a 37. minutou přidali hosté další čtyři branky.

Černou sedmiminutovku Leverkusenu odstartoval druhý Lewandowského gól v zápase. Na polského kanonýra navázal Müller a debakl dokonal dvěma góly Gnabry.

"První poločas nám vyšel skvěle, dá se říci dokonale," prohlásil na tiskové konferenci Julian Nagelsmann, trenér Bayernu. "Myslím, že jsem mohli ještě pár branek přidat, ale s výsledkem jsme i tak spokojeni."

Do druhé půle vstoupili fotbalisté Leverkusenu aktivněji a dokázali se vyrovnat tempu Bayernu. Zlepšený výkon vyústil v 55. minutě v Schickovu branku. Český útočník si seběhl mezi obránce a střelou na zadní tyč nedal Neuerovi šanci.

Schick potvrdil formu a se sedmi góly je třetím nejlepším střelcem Bundesligy. O dvě branky víc nastřádali v úvodních osmi kolech Lewandowski a Haaland.

"Bylo to krušné odpoledne a tvrdá první půle. Máme mladý tým a po těch gólech jsme trochu ztratili hlavu. Chtěli jsme hrát rychle dopředu, ale ztráceli jsme přitom hodně míčů, které Bayern sbíral. Nebyli jsme tak dobří jako náš soupeř," zhodnotil zápas kouč Bayeru Gerardo Seoane.

Bavorský gigant má na prvním místě tabulky jednobodový náskok před Dortmundem, Leverkusen je třetí.

Augsburg, za který odehrál 23 minut záložník Jan Morávek, neudržel v zápase s Bielefeldem nejtěsnější vedení, souboj skončil remízou 1:1.

Morávek byl u dvou slibných šancí. V 79. minutě vrátil Augsburgu vedení, které však videorozhodčí kvůli těsnému ofsajdu odvolal. Minutu před koncem pak český záložník našel Córdovu, po jehož přihrávce přesně zakončil Sarenren-Bazee, ale ani jeho trefa kvůli ofsajdu neplatila.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Leverkusen - Bayern Mnichov 1:5 (55. Schick - 3. a 30. Lewandowski, 35. a 37. Gnabry, 34. T. Müller), Augsburg - Bielefeld 1:1 (19. Oxford - 77. Laursen).

1. Bayern Mnichov 8 6 1 1 29:8 19
2. Dortmund 8 6 0 2 22:14 18
3. Leverkusen 8 5 1 2 21:12 16
4. Freiburg 8 4 4 0 12:6 16
5. Union Berlín 8 4 3 1 12:9 15
6. Wolfsburg 8 4 1 3 9:10 13
7. Kolín nad Rýnem 8 3 3 2 13:14 12
8. Lipsko 8 3 2 3 16:8 11