Schick se konečně dočkal gólu. Leverkusen přesto už potřetí v řadě prohrál doma

Aktualizováno 3. 9. 2022 18:20
Ani první gól českého útočníka Patrika Schicka v nové bundesligové sezoně nepomohl fotbalistům Leverkusenu k výhře, když prohráli 2:3 s Freiburgem.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Reuters

Leverkusen sice po prvním poločase vedl díky gólu Demirbaye v 16. minutě 1:0, ale Freiburg si dvěma rychlými góly v 48. a 51. minutě vzal vedení na svou stranu.

Schick poté v 65. minutě vyrovnal hlavou svou první ligovou brankou v sezoně na 2:2, jenže o sedm minut později vstřelil třetí gól hostů Doan. A na ten už Bayer odpověď nenašel, doma tak prohrál i třetí ligové utkání v sezoně.

Druhý nejlepší střelec minulého ročníku německé ligy Schick odehrál za Leverkusen celý zápas. Jeho český spoluhráč Adam Hložek se podruhé za sebou nepodíval na hřiště ani na minutu.

Leverkusen nedokázal navázat na svou první ligovou výhru proti Mohuči z minulého kola a po pěti kolech má na kontě pouze tři body a náleží mu průběžná 13. pozice.

Freiburg se naopak díky vítězství dostal do čela tabulky o skóre před Dortmund. Pomohla mu také ztráta obhájce titulu Bayernu Mnichov, který hrál remizoval 1:1 s Unionem Berlín.

Berlínský celek poslal do vedení Becker, ale chvíli na to srovnal Kimmich. Bayern tak podruhé za sebou remizoval a v neúplném pořadí mu s jedenácti body patří třetí příčka. Union je čtvrtý.

Alex Král po domácím debaklu 1:6 s Unionem vypadl ze základní sestavy Schalke a dnes se ve Stuttgartu na hřiště vůbec nepodíval. Klub z Gelsenkirchenu remizoval 1:1.

Jiří Pavlenka vychytal na půdě Bochumi svou první ligovou nulu v této sezoně, a to i díky dvěma neuznaným brankám domácích. O výhře Brém rozhodl svými zásahy v 87. a 91. minutě Füllkrug.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Leverkusen - Freiburg 2:3 (16. Demirbay, 65. Schick - 48. Ginter, 51. Gregoritsch, 72. Doan), Union Berlín - Bayern Mnichov 1:1 (12. Becker - 15. Kimmich), Bochum - Brémy 0:2 (87. a 90.+1 z pen. Füllkrug), Stuttgart - Schalke 1:1 (18. Führich - 21. Terodde), Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 2:4 (2. a 79. Nmecha - 22. a 45.+2 z pen. Ljubičič, 31. vlastní Otávio, 81. Adamjan), Eintracht Frankfurt - Lipsko 4:0 (16. Kamada, 22. Rode, 67. Tuta, 84. Borré).

1. Freiburg 5 4 0 1 10:5 12
2. Dortmund 5 4 0 1 8:4 12
3. Bayern Mnichov 5 3 2 0 17:3 11
4. Union Berlín 5 3 2 0 12:4 11
5. Kolín nad Rýnem 5 2 3 0 10:6 9
6. Hoffenheim 5 3 0 2 8:6 9
7. Mönchengladbach 4 2 2 0 7:4 8
8. Brémy 5 2 2 1 12:10 8