Krejčí asistoval u výhry Boloně. AS Řím je po výhře čtvrtý, Schick nehrál

Aktualizováno 27. 4. 2019 22:36
Fotbalisté AS Řím v 34. kole italské ligy porazili Cagliari 3:0 a minimálně do neděle se posunuli na čtvrtou příčku znamenající účast v Lize mistrů. Tým českého reprezentanta Patrika Schicka, který dnes zůstal jen na lavičce náhradníků, má na čtvrtém místě náskok dvou bodů na AC Milán a Bergamo, ty však mají zápas k dobru.
Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí | Foto: ČTK

Už jistý mistr Juventus remizoval 1:1 na hřišti Interu Milán, o vyrovnání se postaral Cristiano Ronaldo svým 600. gólem na klubové úrovni.

Římanům skvěle vyšel začátek. Už v páté minutě hlavičkoval Fazio, brankář Cragno sice míč vyrazil, ale branková technologie potvrdila, že míč už přešel celým objemem čáru a sudí gól uznal. Krátce nato střelou z hranice vápna zvýšil Pastore. Domácí pak několikrát podržel brankář Mirante, než v závěru definitivně rozhodl dorážkou Kolarov.

Zatímco Schick do utkání nezasáhl, na závěrečné minuty se na trávník dostal Ladislav Krejčí a s Boloňou slavil výhru 3:1 v Empoli. Navíc se na vítězství podílel asistencí, když v nastavení přiťukl míč do běhu Sansonemu a ten zamířil pod břevno.

Vítězný gól zařídil sedm minut před koncem Orsolini střelou zpoza vápna. Boloňa vyhrála v lize na svém stadionu popáté za sebou, což se jí povedlo naposledy v roce 2002. Díky výhře se vzdálila pásmu sestupu už na osm bodů.

Juventus proti Interu brzy prohrával po parádním voleji Nainggolana. V 62. minutě si ale Ronaldo narazil se spoluhráčem a přesnou střelou k tyči zařídil dělbu bodů. Byl to jeho jubilejní 600. gól v klubovém dresu. Pět jich dal za Sporting Lisabon, 118 za Manchester United, 450 za Real Madrid a nyní to byl 27. za Juventus. Dalších 85 přidal za portugalskou reprezentaci.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Boloňa - Empoli 3:1 (52. Soriano, 83. Orsolini, 90.+5 Sansone - 17. Pajač), AS Řím - Cagliari 3:0 (5. Fazio, 8. Pastore, 86. Kolarov), Inter Milán - Juventus Turín 1:1 (7. Nainggolan - 62. Ronaldo).

20. Chievo 33 2 11 20 24:68 14

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví.

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.