Brankář Herthy si hodil Schickovu střelu do sítě, Lipsko získalo proti přesile bod

Aktualizováno 27. 5. 2020 22:52
Útočník Patrik Schick přispěl v dnešním utkání 28. kola německé ligy k remíze Lipska 2:2 s Herthou Berlín. Český reprezentant, jenž dostal po zranění Yussufa Poulsena prostor v základní sestavě, měl lví podíl na druhém gólu domácích.
Patrik Schick se raduje se spoluhráči z Lipska ze svého gólu na 2:1 v zápase s Herthou Berlín. | Foto: Reuters

Schickovu ránu si v polovině druhého poločasu nešťastně srazil do branky chybující gólman Rune Jarstein. Hertha ale v závěru vyrovnala z pokutového kopu.

Lipsko se ve třetím utkání po restartu ligy po koronavirové pauze muselo spokojit s dělbou bodů už podruhé a promarnilo příležitost posunout se na druhé místo za Bayern Mnichov. Na třetí příčce tabulky nyní ztrácí dva body na Borussii Dortmund, za lídrem zaostává o devět.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna prohrávali s Herthou po necelých deseti minutách po gólu Marka Grujiče, za další čtvrthodinu ale vyrovnal Lukas Klostermann. Chvíle českého útočníka přišla v 68. minutě, kdy Lipsko hrálo pět minut bez vyloučeného Marcela Halstenberga. Schickovu střelu z hranice pokutového území sice Jarstein kryl, míč mu ale vypadl a nakonec skončil po nešikovném zásahu rukou za brankovou čárou.

Oslabený domácí tým v závěru výhru neudržel. V 82. minutě, kdy už Schick odpočíval na lavičce náhradníků, vyrovnal z pokutového kopu Krzysztof Piatek, který vystřídal v 71. minutě českého záložníka Vladimíra Daridu.

Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem porazil Kolín nad Rýnem 3:1 a v tabulce se díky premiérové výhře po restartu ligy posunul na sedmé místo. Od pohárových příček klub dělí tři body. Kolín hrál od 29. minuty v oslabení, po pěti minutách druhého poločasu ale šel do deseti i Hoffenheim. Hosté po hodině hry snížili na 1:3 a za další čtvrthodinu měli k dispozici pokutový kop, ten ale neproměnili a domácí už další komplikace nepřipustili.

Třetí porážku v obnovené sezoně utrpělo Schalke. Na hřišti o záchranu bojujícího Düsseldorfu prohrálo 1:2 a kleslo na deváté místo. Düsseldorf si naopak pojistil barážovou příčku před předposledními Brémami, patnáctá Mohuč, která remizovala 1:1 s Unionem Berlín, má už jen bodový náskok.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Lipsko - Hertha Berlín 2:2 (24. Klostermann, 68. Schick - 9. Grujič, 82. Piatek z pen.), Augsburg - Paderborn 0:0, Düsseldorf - Schalke 2:1 (63. Hennings, 68. Karaman - 53. McKennie), Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 3:1 (11. a 46. Baumgartner, 48. Zuber - 60. Kainz), Union Berlín - Mohuč 1:1 (33. Ingvartsen - 13. Baku).

28. kolo německé bundesligy 2019/20, Lipsko - Hertha: Patrik Schick střílí gól na 2:1. | Foto: Reuters

před 22 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

před 29 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.