Schick překonal Pavlenku a Lipsko ukončilo čekání na výhru

15. 2. 2020 17:56
Český fotbalový útočník Patrik Schick překonal v 22. kole německé ligy reprezentačního spoluhráče Jiřího Pavlenku a přispěl k výhře Lipska 3:0 nad Brémami.
Patrik Schick.
Patrik Schick. | Foto: Reuters

V dresu Werderu odehrál celé utkání obránce Theodor Gebre Selassie, který se vrátil do sestavy po dvouměsíční pauze způsobené zraněním. Lipsko vyhrálo po třech zápasech a v neúplné tabulce se posunulo o dva body na první místo. Dosud vedoucí Bayern Mnichov má nedělní utkání s Kolínem nad Rýnem k dobru.

Schick zařídil už první gól pro spoluhráče Lukase Klostermanna, poté co mu chytře sklepl centr před prázdnou bránu. V 39. minutě se český reprezentant prosadil sám hlavou po rohovém kopu. Schick vstřelil ve dvanáctém bundesligovém zápase šestý gól, což je více než za 46 utkání v italské lize v dresu AS Řím, odkud v německém klubu hostuje.

Pavlenka inkasoval ještě jednou, pár sekund po změně stran ho překonal Nordi Mukiele. Brémy jsou po desáté porážce z posledních dvanácti utkání předposlední.

Augsburg po prvním poločase nad Freiburgem vedl po trefě Philippa Maxe, v 51. minutě ale srovnal Janik Haberer, proti jehož tečované střele neměl Tomáš Koubek šanci. Další Čech ve službách Augsburgu Marek Suchý zůstal na lavičce, Jan Morávek se v nominaci neobjevil.

Vladimír Darida odehrál za Herthu Berlín v Padderbornu druhý poločas, v němž hosté záhy přišli o vedení. Ale první vítězství po odchodu Jürgena Klinsmanna a pod novým koučem Alexandrem Nourim a konečný výsledek 2:1 zařídil v 67. minutě patičkou Matheus Cunha.

Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem podlehl na domácím hřišti 2:3 Wolfsburgu. Hattrickem se o to postaral Wout Weghorst, který proměnil dvě penalty a vítěznou trefu přidal obloučkem po rychlém brejku.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Augsburg - Freiburg 1:1 (38. Max - 51. Haberer), Hoffenheim - Wolfsburg 2:3 (45. Baumgartner, 60. Kramarič z pen. - 18. z pen., 52. z pen. a 71. Weghorst), Lipsko - Brémy 3:0 (18. Klostermann, 39. Schick, 46. Mukiele), Paderborn - Hertha Berlín 1:2 (51. Srbeny - 10. Boyata, 67. vlastní Collins), Union Berlín - Leverkusen 2:3 (7. Gentner, 87. Bülter - 22. Havertz, 84. Diaby, 90.+4 Bellarabi), Düsseldorf - Mönchengladbach 1:4 (29. Thommy - 51. a 78. Stindl, 22. Hofmann, 82. Neuhaus).