Schick pod novým koučem opět jen střídal. Leverkusenu se vzdaluje Liga mistrů

12. 4. 2021 22:46
Fotbalisté Leverkusenu uhráli v Hoffenheimu v dohrávce 28. kola německé ligy jen remízu 0:0 a zkomplikovali si vyhlídky na postup do Ligy mistrů.
Patrik Schick.
Patrik Schick. | Foto: Reuters

V tabulce německé ligy je tým českého reprezentanta Patrika Schicka šestý, na čtvrtý Frankfurt ztrácí šest kol před koncem sezony devět bodů. Od Dortmundu na páté příčce zajišťující postup do Evropské ligy ho dělí dva body.

Schick začal i druhý zápas pod vedením nového trenéra Hannese Wolfa na lavičce a na trávník se dostal jako střídající hráč po necelé hodině hry. Ani on ale nedokázal změnit bezbrankové skóre. V obraně domácího týmu odehrál celý zápas Pavel Kadeřábek.

Hoffenheim, který bodoval po sérii tří porážek, dělí na dvanáctém místě tabulky od sestupové zóny pět bodů.

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let.

před 35 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.