Schick opět skóroval, hřiště ale opustil v bolestech. A Leverkusen ztratil body

24. 10. 2021 17:39
Český fotbalista Patrik Schick vstřelil úvodní gól Leverkusenu na hřišti Kolína nad Rýnem. Bayer vedl o dvě branky, nakonec ale v utkání 9. kola německé ligy remizoval 2:2. Schick musel být v závěru střídán kvůli zranění, hřiště opouštěl v bolestech.
Zraněný Patrik Schick v utkání s Kolínem.
Zraněný Patrik Schick v utkání s Kolínem. | Foto: Reuters

Tým trenéra Gerarda Seoaneho nevyhrál v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a má na kontě 17 bodů, o pět méně než vedoucí Bayern Mnichov.

Český reprezentační útočník Schick se prosadil v 15. minutě, kdy využil po rychlém protiútoku přihrávku Diabyho. Vstřelil osmou branku v sezoně a čtvrtou z posledních tří ligových startů. O dvě minuty později navíc zvýšil náskok hostů Bellarabi po akci Andricha.

Domácí však ve druhé půli zachránil francouzský útočník Modeste, který nejprve po hodině hry snížil a následně osm minut před koncem i vyrovnal. Kolín nad Rýnem tak má v tabulce o čtyři body méně než Leverkusen a drží osmou příčku.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:2 (63. a 82. Modeste - 15. Schick, 17. Bellarabi), Stuttgart - Union Berlín 1:1 (90.+3 Faghir - 31. Awoniyi), Bochum - Eintracht Frankfurt 2:0 (3. Blum, 90.+2 Polter).

1. Bayern Mnichov 9 7 1 1 33:8 22
2. Dortmund 9 7 0 2 25:15 21
3. Freiburg 9 5 4 0 14:6 19
4. Leverkusen 9 5 2 2 23:14 17
5. Union Berlín 9 4 4 1 13:10 16
6. Lipsko 9 4 2 3 20:9 14
7. Mohuč 9 4 1 4 12:9 13
8. Kolín nad Rýnem 9 3 4 2 15:16 13