Schick nechyběl v sestavě AS Řím při remíze v Boloni ani minutu

Aktualizováno 31. 3. 2018 17:28
AS Řím s útočníkem Patrikem Schickem v sestavě remizoval na hřišti Boloni 1:1.
AS Řím remizoval v Boloni 1:1.
AS Řím remizoval v Boloni 1:1. | Foto: Reuters

Řím - Český útočník Patrik Schick nastoupil v základní sestavě fotbalistů AS Řím, kteří v 30. kole italské ligy remizovali na hřišti Boloni 1:1. Nenavázali tak na předchozí tři vítězství, zatímco Boloňa už počtvrté za sebou nevyhrála. Za domácí si připsal pouze závěrečné minuty Ladislav Krejčí.

Neapol ztratila důležité body v boji o titul, když pouze remizovala na hřišti Sassuola 1:1. Na Juventus, který má večerní duel s AC Milán k dobru, ztrácí bod.

Římané začali v Boloni aktivně a v šesté minutě poprvé přízemní střelou k tyči ohrozil Schick gólmana Santurru, který si odbyl debut v Serii A. Obvyklá brankářská trojka Boloni následně zneškodnila i De Rossiho hlavičku a o chvíli později šli domácí do vedení po Pulgarově střele po zemi.

Schick byl i u další velké šance hostů, po jeho hlavičce však nastřelil Strootman zblízka jen tyč. Odchovanci pražské Sparty se následně nepovedla dorážka. V 38. minutě český reprezentant skončil ve vápně na zemi, rozhodčí ale penaltu neodpískal.

Na závěrečnou půlhodinu poslal do hry trenér Římanů Eusebio Di Francesco bosenského kanonýra Džeka a ten se mu v 76. minutě odvděčil vyrovnávacím gólem. Víc už ale hosté nepřidali a venku ztratili body poprvé od 24. ledna.

Neapol na hřišti Sassuola prohrávala od 22. minuty, když se po Pelusově hlavičce míč od tyče odrazil k volnému Politanovi a ten z voleje zakončil. Tentýž hráč po změně stran znovu ohrozil brankáře Reinu, ten ale tentokrát nekapituloval a neprosadil se ani Mazzitelli z dorážky.

V druhém poločase Neapol vybojovala alespoň bod, když si Rogério do vlastní brány srazil Callejónovu střelu. Hosté tak prodloužili ligovou venkovní sérii bez porážky na 28 utkání.

Zápas s Beneventem byl pro římské Lazio zpočátku až překvapivě obtížný, přestože už od desáté minuty hrálo přesilovku poté, co byl gólman Puggioni vyloučen za zásah rukou mimo vápno. Domácí sice od 19. minuty vedli zásluhou nejlepšího ligového střelce Immobileho, vzápětí ale vyrovnal z přímého kopu Cataldi.

V druhém poločase hosté dokonali obrat zásluhou Guilhermeho, poslední slovo ale mělo Lazio. Po hodině hry vyrovnal po Albertově přihrávce Caicedo, o chvíli později přesně hlavičkoval De Vrij a následně nedal podruhé v zápase gólmanovi Brignolimu šanci Immobile. Italský reprezentant má na kontě už 26 branek. Skóre uzavřeli v závěru Lucas Leiva a z penalty Alberto a Benevento po 15 zápasech stále čeká na první venkovní bod.

Ani dalšímu sestupem ohroženému týmu se proti favoritovi nezadařilo. Hellas Verona prohrával v Miláně s Interem už po 35 sekundách po Icardiho zásahu, vzápětí zvýšil Perišič a krátce po přestávce upravil na 3:0 další trefou Icardi.

Argentinský kanonýr se stal teprve třetím hráčem "Nerazzurri" v historii, který dal ve dvou sezonách po sobě alespoň 24 ligových branek, po Stefanu Nyersovi (1949-51) a Giuseppem Meazzovi (1929-31). Inter v posledních čtyřech utkáních udržel čisté konto.

Bergamo zásluhou Petagny a Masiella porazilo Udine poprvé od září 2013. U prohry 0:2 chyběl vykartovaný Antonín Barák, jeho spoluhráč Jakub Jankto odehrál 80 minut. Udine prohrálo šest utkání po sobě poprvé od ročníku 1961/62. Fiorentina porazila 2:0 Crotone, za které nemohl nastoupit zraněný stoper Stefan Simič.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Boloňa - AS Řím 1:1 (18. Pulgar - 76. Džeko), Bergamo - Udine 2:0 (68. Petagna, 74. Masiello), Cagliari - FC Turín 0:4 (61. Falqué, 65. Ljajič, 79. Ansaldi, 89. Obi), FC Janov - Spal Ferrara 1:1 (30. Lapadula z pen. - 60. Lazzari), Fiorentina - Crotone 2:0 (3. Simeone, 62. Chiesa), Inter Milán - Hellas Verona 3:0 (1. a 49. Icardi, 13. Perišič), Lazio Řím - Benevento 6:2 (19. a 68. Immobile, 60. Caicedo, 66. De Vrij, 83. Lucas Leiva, 90.+1 Alberto z pen. - 23. Cataldi, 51. Guilherme), Chievo - Sampdoria Janov 2:1 (62. Castro, 79. Hetemaj - 26. Quagliarella z pen.), Sassuolo - Neapol 1:1 (22. Politano - 80. vlastní Rogério),

20:45 Juventus Turín - AC Milán.