Schick se trefil, pak ho trenér obětoval. Oslabené Lipsko ale výhru stejně neudrželo

6. 6. 2020 18:29
Patrik Schick se v utkání 30. kola německé ligy postaral o jediný gól fotbalistů Lipska proti Paderbornu, jeho tým ale o výhru nad posledním celkem tabulky přišel ve druhé minutě nastavení.
Míč po střele Patrika Schicka (vpravo) letí do sítě Paderbornu
Míč po střele Patrika Schicka (vpravo) letí do sítě Paderbornu | Foto: Reuters

Český reprezentant se prosadil ve 27. minutě, kdy z voleje napálil přihrávku svého útočného parťáka Tima Wernera. Schick zaznamenal v tomto ročníku bundesligy už desátý přesný zásah a je druhým nejlepším střelcem týmu. Před ním je jen právě Werner, jenž má na kontě už 25 gólů.

Lipsko si utkání s nejslabším týmem soutěže zkomplikovalo na konci prvního poločasu, kdy si za nesportovní chování nechal dát druhou žlutou kartu Dayot Upamecano. Na vyloučení jednadvacetiletého stopera doplatil právě Schick, jenž o přestávce zůstal v kabině.

Dlouho to vypadalo, že favorit i v oslabení dokráčí pro očekávané vítězství, ovšem ve druhé minutě nastavení srovnal na konečných 1:1 Christian Strohdiek.

"Samozřejmě jsme zklamaní. Jediné pozitivum je, že ztratily i týmy pod námi. Pořád máme dobrou pozici, abychom si vybojovali Ligu mistrů, a musíme do toho dát všechno. Příště potřebujeme vyhrát v Hoffenheimu," řekl Schick po zápase.

Jako první český hráč nasázel alespoň deset branek za sezonu ve dvou různých elitních evropských ligách. V ročníku 2016/17 dal v italské Serii A za Sampdorii Janov 11 gólů.

"Museli jsme se po tom vyloučení zatáhnout, i tak jsme měli čtyři nebo pět tutovek. Nebýt té červené karty, tak jsme vyhráli," uvedl trenér Julian Nagelsmann.

Třetí Lipsko tak ztrácí na vedoucí Bayern už jedenáct bodů, mnichovský klub totiž vyhrál na půdě Leverkusenu 4:2. Obhájce titulu sice v Leverkusenu od 10. minutě prohrával, ale pak nasázel soupeři čtyři góly.

Na 4:1 zvýšil v 66. minutě Lewandowski, jenž si třicátou brankou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců. Alespoň 30 gólů v jedné bundesligové sezoně dal už potřetí. Víckrát to dokázal jen Gerd Müller, kterému se to povedlo pětkrát.

Do historie se zapsal i Thomas Müller, jenž přihrál na dvě branky Bayernu a má v sezoně už 20 asistencí. Tím vyrovnal rekord soutěže Kevina de Bruyneho z ročníku 2014/15, kdy hrál belgický záložník za Wolfsburg.

Porážku Leverkusenu se šampionem uplynulých sedmi ročníků zmírnil v 89. minutě Florian Wirtz, který se stal v 17 letech a 34 dnech nejmladším střelcem v historii bundesligy. Při čtvrtém startu v soutěži překonal Nuriho Sahina, který byl v roce 2005 při své první trefě za Dortmund o 48 dní starší.

Dortmund vybojoval tři body i bez zraněného kanonýra Haalanda a vykartovaného obránce Hummelse, kterého nahradil Can. Právě on se postaral o jediný gól utkání, když v 58. minutě zakončil kombinační akci domácích. Vladimír Darida odehrál za Herthu celý zápas. Berlínský tým prohrál poprvé od konce února, jeho nový kouč Labbadia neuspěl po třech vítězstvích a jedné remíze.

Šestý Hoffenheim sahal po třetím vítězství v řadě, přestože hrál od deváté minuty v deseti, ale šestnáctý Düsseldorf získal důležitý bod v boji o záchranu díky dvěma brankám Henningse. Nejlepší střelec Fortuny proměnil v 76. minutě penaltu a čtrnáctým gólem v sezoně rozhodl o remíze 2:2.

Obránce Pavel Kadeřábek si za Hoffenheim zahrál od 62. minuty, kdy nahradil Zubera, jenž pár sekund předtím poslal hosty do vedení 2:1.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Lipsko - Paderborn 1:1 (27. Schick - 90.+2 Strohdiek), Düsseldorf - Hoffenheim 2:2 (5. a 76. z pen. Hennings - 16. Dabur, 61. Zuber), Eintracht Frankfurt - Mohuč 0:2 (43. Niakhaté, 77. Kunde), Leverkusen - Bayern Mnichov 2:4 (10. Alario, 89. Wirtz - 27. Coman, 42. Goretzka, 45. Gnabry, 66. Lewandowski), Dortmund - Hertha Berlín 1:0 (58. Can).

1. Bayern Mnichov 30 22 4 4 90:30 70
2. Dortmund 30 19 6 5 81:35 63
3. Lipsko 30 16 11 3 75:32 59
4. Mönchengladbach 30 17 5 8 57:36 56
5. Leverkusen 30 17 5 8 56:40 56
6. Hoffenheim 30 12 7 11 42:50 43
7. Wolfsburg 29 11 9 9 41:36 42
8. Freiburg 30 11 8 11 39:41 41