Schick jako jediný překonal Pavlenku a zachránil bod. V Nizozemsku se zaskvěl Černý

Aktualizováno 9. 1. 2021 20:47
Český útočník Patrik Schick překonal v 15. kole německé fotbalové ligy reprezentačního spoluhráče Jiřího Pavlenku v brance Brém a Leverkusenu zachránil alespoň bod za remízu 1:1. Za Werder odehrál celé utkání i obránce Theodor Gebre Selassie.
Patrik Schick v duelu s Brémami
Patrik Schick v duelu s Brémami | Foto: Reuters

Brémy poslal do vedení v 52. minutě Ömer Toprak. Schick vyrovnal v 70. minutě po střele z otočky, kterou do vlastní sítě ještě usměrnil hostující bek Ludwig Augustinsson.

Platnost Schickovy páté trefy v tomto bundesligovém ročníku potvrdil videorozhodčí. Sparťanský odchovanec se zapsal mezi střelce ve třetím z posledních čtyř kol. Bayer zůstal třetí se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Bayern Mnichov.

Lipsko doma podlehlo ve šlágru kola Dortmundu 1:3. "Rudí býci" se v případě výhry mohli dostat do čela tabulky o bod před mistrovský Bayern Mnichov, jenž v páteční předehrávce neudržel dvougólové vedení a v Mönchengladbachu prohrál 2:3.

Výhru Dortmundu na hřišti Lipska zařídili ve druhé půli góly Jadon Sancho a Erling Haaland, který se prosadil dvakrát. Za domácí v závěru snížil Alexander Sorloth. Borussia se posunula na čtvrtou příčku.

Po 30 zápasech a poprvé od 17. ledna minulého roku zvítězilo v bundeslize Schalke, které doma rozstřílelo Hoffenheim 4:0. Hattrickem se na vítězství gelsenkirchenského celku podílel devatenáctiletý americký útočník Matthew Hoppe. Hosté kvůli zranění postrádali českého obránce či záložníka Pavla Kadeřábka.

Schalke těsně uniklo vyrovnání antirekordu Tasmanie Berlín, která v sezoně 1965/66 nevyhrála 31 bundesligových zápasů v řadě. Díky plnému bodovému zisku přenechalo poslední místo Mohuči, která doma podlehla Frankfurtu 0:2. Oba góly vsítil útočník André Silva z penalty.

Freiburg uštědřil Kolínu nad Rýnem debakl 5:0. Union Berlín remizoval doma s Wolfsburgem 2:2, přestože hosté hráli od 50. minuty v oslabení.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Leverkusen - Brémy 1:1 (70. Schick - 52. Toprak), Lipsko - Dortmund 1:3 (90. Sorloth - 71. a 84. Haaland, 55. Sancho), Freiburg - Kolín nad Rýnem 5:0 (18. Demirovič, 39. Hofler, 59. Sallai, 69. Lienhart, 79. Holer), Mohuč - Eintracht Frankfurt 0:2 (24. a 72. obě z pen. Silva), Schalke - Hoffenheim 4:0 (42., 57. a 63. Hoppe, 80. Harit), Union Berlín - Wolfsburg 2:2 (29. Becker, 52. Andrich - 10. Steffen, 65. Weghorst z pen.).

Barcelona vyhrála v Granadě 4:0

Fotbalisté Barcelony vyhráli v 18. kole španělské ligy v Granadě 4:0. Po dvou gólech si připsali kapitán Lionel Messi a další útočník Antoine Griezmann, jenž měl i nahrávku.

Barcelona vedla od 14. minuty po Griezmannově trefě. V rozmezí 35. až 42. minuty se dvakrát prosadil Messi. Třiatřicetiletý Argentinec je s 11 góly nejlepším střelcem soutěže a jako první hráč v dějinách La Ligy překonal hranici 10 branek v 15 sezonách po sobě. Po změně stran stanovil konečný stav Griezmann.

Katalánské mužstvo vyhrálo třetí kolo po sobě a ztrácí čtyři body na vedoucí Atlético Madrid, které má tři zápasy k dobru. Dnes mělo hrát s Bilbaem, kvůli sněhové bouři však bylo utkání odloženo.

Real Madrid remizoval v Pamploně bez branek a ztratil body ve druhém z posledních tří kol.

Sevilla, které od prosince kvůli zranění chybí brankář Tomáš Vaclík, porazila doma díky hattricku Júsufa En-Nesjrího pátý San Sebastián 3:2. Úvodní čtyři branky padly v rozmezí čtvrté až 14. minuty. Domácí šli díky marockému útočníkovi En-Nesjrímu dvakrát do vedení, ale hosté pokaždé srovnali. Hattrick završil třiadvacetiletý En-Nesjrí zkraje druhého poločasu.

Andaluský celek se na San Sebastián bodově dotáhl. Navíc oproti němu odehrál o tři duely zápasy méně. Sevilla neprohrála šesté kolo po sobě a na třetí Barcelonu, která odehrála o dva zápasy navíc, ztrácí čtyři body.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

FC Sevilla - San Sebastián 3:2 (4., 7. a 46. En-Nesjrí - 5. vlastní Diego Carlos, 14. Isak), Pamplona - Real Madrid 0:0, Granada - FC Barcelona 0:4 (12. a 63. Griezmann, 35. a 42. Messi), Atlético Madrid - Bilbao bylo kvůli sněhové bouři odloženo.

AC Milán porazil Turín 2:0

Fotbalisté AC Milán zdolali v 17. kole italské ligy FC Turín 2:0 a v čele tabulky odskočili na rozdíl čtyř bodů městskému rivalovi Interu, který odehrál o utkání méně.

AC Milán rozhodl o plném bodovém zisku v prvním poločase, kdy se během 25. až 36. minuty prosadili Rafael Leao a z penalty Franck Kessie. V závěru utkání naskočil do hry poprvé od listopadu domácí útočník Zlatan Ibrahimovic, který byl zraněný.

Bergamo zvítězilo na hřišti nováčka Beneventa 4:1. Atalanta se posunula na čtvrté místo před mistrovský Juventus, jenž má zápas k dobru. Bergamo se ujalo vedení po půlhodině hry zásluhou Josipa Iličiče. Po pauze vyrovnal Marco Sau, ale Rafael Tolói, Duván Zapata a Luis Muriel rozhodli o výhře hostů. Osmifinalista tohoto ročníku Ligy mistrů bodoval v Serii A v sedmém utkání za sebou.

Janov se díky výhře 2:0 nad Boloňou dostal na první nesestupovou příčku. Tři týmy pod ním ale sehrály o zápas méně.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

AC Milán - FC Turín 2:0 (25. Leao, 36. Kessie z pen.), Benevento - Bergamo 1:4 (50. Sau - 30. Iličič, 69. Tolói, 71. Zapata, 86. Muriel), FC Janov - Boloňa 2:0 (44. Zajc, 55. Destro).

Černý zaznamenal dva góly a asistenci

Útočník Václav Černý se v 15. kole nizozemské ligy podílel dvěma góly a asistencí na výhře Twente Enschede 4:1 v Emmenu. Třiadvacetiletý fotbalový reprezentant se trefil popáté v ligovém ročníku a poprvé od 31. října.

Příbramský odchovanec otevřel skóre v 16. minutě, kdy se trefil zblízka. Bývalý hráč Ajaxu Amsterdam a Utrechtu se v lize prosadil po sedmi zápasech. V 33. minutě se po jeho přihrávce zapsal mezi střelce Queensy Menig. Do konce úvodního dějství přidali hosté třetí zásah. Domácí po přestávce snížili, jenže poslední slovo měl v 63. minutě opět Černý.

Nizozemská fotbalová liga - 15. kolo:

Emmen - Twente Enschede 1:4 (dva góly hostů Černý), Waalwijk - Haag 0:1, Almelo - Arnhem 0:2, Zwolle - Alkmaar 1:1, Utrecht - Groningen 2:2.

Pochettino má první výhru s PSG

Fotbalisté Paris St. Germain ve druhém ligovém utkání pod trenérem Mauriciem Pochettinem poprvé vyhráli. Finalista minulého ročníku Ligy mistrů porazil v 19. kole francouzské ligy Brest 3:0 a je druhý o bod za vedoucím Lyonem, který v Rennes zachránil remízu 2:2. Stejně bodů jako PSG má i třetí Lille díky vítězství 1:0 v Nimes, které zařídil Burak Yilmaz.

Paříž při Pochettinově premiéře remizovala na hřišti St. Etienne 1:1. Tentokrát ale zaváhání nepřipustila, o což se góly postarali Moise Kean, Mauro Icardi a Pablo Sarabia.

Lyon prohrával v Rennes o dvě branky, jenže v rozmezí 79. až 82. minuty se mu podařilo srovnat. Nejprve se prosadil kapitán Memphis Depay a po něm Jason Denayer.

Francouzská fotbalová liga - 19. kolo:

Paris St. Germain - Brest 3:0 (16. Kean, 81. Icardi, 83. Sarabia), Bordeaux - Lorient 2:1 (13. a 43. Oudin - 23. Moffi), Dijon - Marseille 0:0, Lens - Štrasburk 0:1 (21. Diallo), Mety - Nice 1:1 (79. Boye - 18. Gouiri z pen.), Rennes - Lyon 2:2 (20. Grenier, 55. Bourigeaud - 79. Depay, 82. Denayer), Montpellier - Nantes 1:1 (6. Oyongo - 51. Louza), Nimes - Lille 0:1 (29. Yilmaz), Remeš - St. Etienne 3:1 (12. z pen. a 37. Dia, 59. Bourigeaud - 72. Abi), Monaco - Angers 3:0 (40. Maripan, 72. Volland, 81. Jovetič).

1. Lyon 19 11 7 1 39:18 40
2. Paris St. Germain 19 12 3 4 43:11 39
3. Lille 19 11 6 2 33:14 39
4. Monaco 19 10 3 6 36:27 33
5. Rennes 19 9 6 4 28:21 33
6. Marseille 17 9 5 3 25:16 32
7. Angers 19 9 3 7 25:30 30
8. Montpellier 19 8 4 7 31:32 28