Sázka ukázala, kdo má srdce na správném místě. Borriello za výhru nad Vierim nakoupil defibrilátory

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost
18. 5. 2017 10:11
Marco Borriello se s Christianem Vierim vsadil, že za sezonu nastřílí 15 a více branek. A protože cíl splnil, dostal od bývalého reprezentanta slíbené peníze na dovolenou. Místo cestování po světě ale útočník Cagliari za peníze nakoupil tři defibrilátory.
Marco Borriello
Marco Borriello | Foto: Instagram Marca Borriella

Praha - Jestli dáš v téhle sezoně víc než patnáct gólů, zaplatím ti pořádnou dovolenou, hecoval loni v létě fotbalového útočníka Marca Borriella jeho kamarád, bývalý italský reprezentant Christian Vieri. Borriello tehdy zrovna přestoupil do Cagliari, kde se v pětatřiceti letech chystal završit kariéru.

Sázku vzal vážně. Dvě kola před koncem má v Serii A na kontě už šestnáct branek, čtyři přidal navíc v italském poháru. A slovo dodržel i Vieri, kamarádovi pogratuloval a peníze poslal. Borriello ale ukázal, že je nejenom střelec, ale i chlap se srdcem na správném místě.

"Nebudu si platit luxusní dovolenou, za ty peníze jsem koupil tři defibrilátory. Věnuji je na tři místa, které mám rád. Do Neapole, kde jsem se narodil, do Norcie, kterou nedávno zničilo zemětřesení, a na Sardinii, kde teď hraju," prohlásil úspěšný střelec. Aby nebylo mýlky, natočil pro sociální sítě krátké video, kde zmíněné defibrilátory ukazuje. Ty teď budou zachraňovat lidi se srdečním i potížemi.

V předchozích dvou sezonách se mu moc nedařilo, úspěch v Cagliari ho přiměl k tomu, aby pustil z hlavy myšlenky na konec kariéry. Fanouškům vzkázal, že se už těší na další sázku - pro příští sezonu. 

Borriello je dvojnásobným vítězem Ligy mistrů, s AC Milán ji vyhrál v roce 2003 a 2007, a trojnásobným šampionem Itálie. Dva domácí tituly má i Vieri, který se radoval s Juventusem ještě v 90. letech. Útočník, jehož si fanoušci pamatují také z italské reprezentace, ukončil kariéru v roce 2009 v Bergamu.

 

Právě se děje

Další zprávy