Sánchez dvakrát udeřil a Arsenal se přiblížil nejlepším. Vzteklý Mourinho musel na tribunu

Aktualizováno 27. 11. 2016 19:45
Arsenal doma na Emirates Stadium porazil Bournemouth 3:1. Dvě branky vstřelil chilský útočník Alexis Sánchez, rozhodující branku ale vsítil Theo Walcott.
Alexis Sánchez přijímá gratulace od spoluhráčů.
Alexis Sánchez přijímá gratulace od spoluhráčů. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili ve 13. kole anglické ligy Bournemouth 3:1 a po dvou remízách tak v soutěži opět naplno bodovali. Vítězství zařídili dva nejlepší ligoví střelci londýnského klubu Alexis Sánchez a Theo Walcott, brankáře Arsenalu Petra Čecha překonal pouze Callum Wilson z penalty.

Domácí se ujali vedení v 11. minutě, kdy soupeřovu špatnou přihrávku vystihl Sánchez a skóroval. O deset minut později ale bylo srovnáno: Wilson proměnil penaltu, nařízenou za faul Nacha Monreala. Stal se tak prvním hráčem svého klubu, který se proti Arsenalu prosadil.

V 53. minutě vrátil domácím vedení Walcott šestým zásahem v této sezoně Premier League. Už teď tak překonal svůj střelecký účet z minulého ročníku.

Vítězství pak korunoval v nastaveném čase doklepnutím míče do prázdné branky nejlepší střelec klubu Sánchez, pro něhož to byl osmý zásah v ročníku. Na vedoucí duo ligy Diego Costa (Chelsea), Sergio Agüero (Manchester City) mu scházejí dva góly.

Díky zásahům svých nejproduktivnějších střelců tak Arsenal přidal do série už 19. zápas bez porážky ve všech soutěžích. Naposledy nebodoval v úvodním zápase Premier League proti Liverpoolu.

United pouze remizovali s West Hamem

Pouze s remízou 1:1 se museli spokojit hráči Manchesteru United v zápase s West Hamem. Favorita zaskočil už po 90 sekundách od úvodního hvizdu Diafra Sakho. Na Old Trafford se v historii Premier League trefil rychleji pouze Edin Džeko za Manchester City v roce 2014, bosenskému útočníkovi tehdy stačilo 43 sekund.

Manchester vyrovnal díky spolupráci dvou letních posil, Zlatan Ibrahimovic se v 21. minutě prosadil po asistenci Paula Pogby. Krátce nato ale Pogba dostal žlutou kartu za simulování a frustrovaný kouč United José Mourinho nakopl u střídačky láhev, za což ho sudí Jonathan Moss poslal na tribunu.

José Mourinho nakopl lahev a musel na tribunu
José Mourinho nakopl lahev a musel na tribunu | Foto: Reuters

Stejný rozhodčí takto Mourinha potrestal i v minulé sezoně, když portugalský trenér v utkání také proti West Hamu vedl Chelsea. V tomto ročníku anglické ligy byl Mourinho vykázán z lavičky už podruhé.

Jeho tým sice soupeře zatlačil, na změnu skóre to ale nestačilo. Ani ve čtvrtém domácím ligovém zápase za sebou tak nedokázal zvítězit, naposledy v Manchesteru prožili takto bídnou sérii v roce 1990. V historii Premier League také United neměli nikdy pouze 19 bodů z 13 zápasů.

Ještě rychlejší gól než v Manchesteru padl v utkání Southamptonu s Evertonem. Charlie Austin se prosadil už po 41 sekundách a jedinou brankou rozhodl o vítězství Southamptonu. Alespoň částečně tak spravil svému klubu chuť po čtvrteční porážce se Spartou v Evropské lize.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Watford - Stoke 0:1 (29. vlastní Gomes), Arsenal - Bournemouth 3:1 (12. a 90.+1 Sánchez, 53. Walcott - 23. Wilson z pen.), Manchester United - West Ham United 1:1 (21. Ibrahimovic - 2. Sakho), Southampton - Everton 1:0 (1. Austin).