Bergamo remizovalo s Juventusem a má na dosah Ligu mistrů

Aktualizováno 19. 5. 2019 22:39
Fotbalisté Atalanty Bergamo remizovali v 37. kole italské ligy na hřišti mistrovského Juventusu 1:1 a mají na dosah premiérovou účast v Lize mistrů. K jistotě umístění v nejlepší čtyřce potřebují vyhrát poslední zápas sezony proti Sassuolu.
Josip Iličič (Atalanta Bergamo)
Josip Iličič (Atalanta Bergamo) | Foto: Reuters

"Stará dáma" potvrdila nevydařený závěr ročníku, z posledních čtyř utkání získal Juventus pouze tři body. S Bergamem prohrával po Iličičově gólu z rohu z 33. minuty a Atalanta se stala prvním týmem Serie A, který pokořil hranici sta soutěžních gólů v této sezoně. Deset minut před koncem srovnal střídající Mandžukič.

Bergamo se posunulo na třetí místo před Inter Milán, který podlehl Neapoli 1:4. Jednu z branek už jistého vicemistra vstřelil útočník Dries Mertens, jenž se stal se 108 góly třetím nejlepším střelcem v historii klubu.

Naději na první účast v Lize mistrů od sezony 2013/14 udržel AC Milán, který si poradil s předposledním Frosinone 2:0. "Rossoneri" mohli inkasovat jako první, ale Ciano neproměnil v 50. minutě pokutový kop. O pár minut později naopak zařídili favoritovi tři body Suso a Piatek, který dal 30. soutěžní gól v sezoně.

AC Milán ztrácí z pátého místa jeden bod na městského rivala Inter. O další dva body zpět je římské AS, které stále má teoretickou šanci na čtvrté místo.

Sampdoria Janov remizovala na stadionu Chieva 0:0. Český záložník Sampdorie Jakub Jankto se dostal na hřiště v 68. minutě, kdy vystřídal Linettyho.

Poslední tým tabulky a jistě sestupující Chievo hrálo od 40. minuty v oslabení po vyloučení Barby, branka v utkání přesto nepadla. Gólově se neprosadil ani nejlepší střelec Serie A Quagliarella, jenž vládne pořadí kanonýrů s 26 trefami. Sampdoria skončí v lize devátá.

Empoli si poradilo 4:1 s Turínem a třetí výhrou za sebou se dostalo ze sestupových pozic. Vítězný gól vstřelil střídající záložník Matteo Brighi, který byl v tu dobu na hřišti pouhých 29 sekund. Před závěrečným kolem má Empoli náskok jednoho bodu na osmnáctý Janov.

Jistotu záchrany má Parma, která doma udolala 1:0 Fiorentinu. O prvním tříbodovém zisku Parmy po devíti zápasech rozhodl Gersonův vlastní gól z 80. minuty.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Chievo - Sampdoria Janov 0:0, Empoli - FC Turín 4:1 (27. Acquah, 65. Brighi, 70. Di Lorenzo, 88. Caputo - 56. Falque), Parma - Fiorentina 1:0 (80. vlastní Gerson), AC Milán - Frosinone 2:0 (57. Piatek, 66. Suso), Neapol - Inter Milán 4:1 (71. a 79. Ruiz, 16. Zielinski, 61. Mertens - 81. Icardi z pen.), Juventus Turín - Bergamo 1:1 (80. Mandžukič - 33. Iličič)

1. Juventus Turín 37 28 6 3 70:28 90
2. Neapol 37 24 7 6 72:33 79
3. Bergamo 37 19 9 9 74:45 66
4. Inter Milán 37 19 9 9 55:32 66
5. AC Milán 37 18 11 8 52:34 65
6. AS Řím 37 17 12 8 64:47 63
7. FC Turín 37 15 15 7 49:36 60
8. Lazio Řím 36 17 7 12 52:40 58