Sampdoria s Janktem získala bod, Juventus porazil AC Milán

Aktualizováno 10. 11. 2019 22:45
Český záložník Jakub Jankto odehrál v italské fotbalové lize celý zápas při remíze Sampdorie Janov 0:0 s Bergamem.
Paulo Dybala rozhodl svým gólem o triumfu Juventusu nad AC Milán v poměru  1:0.
Paulo Dybala rozhodl svým gólem o triumfu Juventusu nad AC Milán v poměru 1:0. | Foto: Reuters

Účastník Ligy mistrů dohrával závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného Ruslana Malinovského, janovský celek toho ale gólově nevyužil. Antonín Barák zůstal při další bezbrankové remíze mezi Udine a Spalem Ferrara celé utkání na lavičce.

Juventus vyhrál díky gólu útočníka Paula Dybaly ze 77. minuty 1:0 nad AC Milán a vrátil se do čela tabulky. Před dalším milánským celkem Interem má náskok jednoho bodu.

Stará dáma porazila AC Milán podeváté v řadě. Střídající Dybala rozhodl po individuální akci křížnou střelou mimo dosah gólmana Gianluigiho Donnarummy. Argentinský útočník nahradil v 55. minutě na hřišti hvězdného Cristiana Ronalda, který byl poprvé během svého působení v Juventusu vystřídán ve dvou soutěžních zápasech po sobě.

Na třetí místo se posunulo Lazio Řím po vítězství 4:2 nad Lecce. Jednu z branek vítězného týmu dal z penalty Ciro Immobile, který je se 14 trefami suverénně v čele pořadí střelců Serie A.

Při vysoké výhře 5:2 nad Fiorentinou se za Cagliari prosadilo pět různých střelců, což se stalo v utkání Serie A poprvé v klubové historii.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Cagliari - Fiorentina 5:2 (17. Rog, 26. Pisacane, 34. Simeone, 54. Joao Pedro, 65. Nainggolan - 75. a 87. Vlahovič), Lazio Řím - Lecce 4:2 (30. a 80. Correa, 62. Milinkovič-Savič, 77. Immobile z pen. - 40. Lapadula, 85. La Mantia), Sampdoria Janov - Bergamo 0:0, Udine - Spal Ferrara 0:0Parma - AS Řím 2:0 (68. Sprocati, 90.+2 Cornelius), Juventus Turín - AC Milán 1:0 (77. Dybala).

1. Juventus Turín 12 10 2 0 20:9 32
2. Inter Milán 12 10 1 1 26:12 31
3. Lazio Řím 12 7 3 2 28:13 24
4. Cagliari 12 7 3 2 23:12 24
5. Bergamo 12 6 4 2 30:18 22
6. AS Řím 12 6 4 2 20:14 22
7. Neapol 12 5 4 3 21:15 19
8. Parma 12 5 2 5 18:15 17