Aktualizováno 25. 6. 2019 14:04
Fotbalový útočník Neymar je podle španělského deníku Sport blízko návratu z Paris St. Germain do Barcelony. S klubem se prý ústně dohodl na pětileté smlouvě. Sedmadvacetiletý Brazilec před dvěma lety přestoupil z Katalánska do Paříže za rekordních 222 milionů eur.
Neymar ještě v dresu Barcelony
Neymar ještě v dresu Barcelony | Foto: Reuters

Neymar je údajně ochotný vzdát se části svého platu, který podle Football Leaks dosahuje ročně 36,8 milionu eur (940 milionů korun). V Barceloně by si měl vydělat 24 milionů eur (613 milionů korun). Kontrakt s francouzským mistrem mu běží do roku 2022.

Vítěz Ligy mistrů z roku 2015 už dříve prý několika bývalým spoluhráčům z Barcelony přes aplikaci WhatsApp napsal: "Buďte v klidu, vrátím se."

K jeho možnému odchodu se nikdo z klubu nevyjádřil. Prezident PSG Násir Chelajfí pro magazín France Football prohlásil: "Nikdo ho nenutil s námi podepsat smlouvu. Kontrakty se musejí respektovat, ale do budoucna je důležitější naprosté odhodlání našemu cíli."

Jak Neymar, tak Pařížané mají za sebou rozporuplnou sezonu. V lize sice obhájili titul a zkraje ročníku vyhráli domácí Superpohár, ale ve finále poháru na konci dubna podlehli Rennes po penaltách, přestože po 21 minutách vedli o dvě branky.

Mužstvo neuspělo ani v Lize mistrů, v níž vypadlo v osmifinále s Manchesterem United, třebaže si z úvodního duelu v Anglii odvezlo výhru 2:0.

Neymar kvůli zlomenině nártní kůstky nehrál téměř tři měsíce a zmeškal i odvetu proti Manchesteru, který postoupil po penaltě nařízené po zásahu videorozhodčího v poslední minutě. Neymar po utkání na instagramu rozhodčí zkritizoval a UEFA mu vystavila stopku na tři zápasy. Stejný distanc mu vyměřila i disciplinární komise ve Francii, jelikož po finále poháru udeřil provokujícího fanouška Rennes.

Počátkem června byl obviněn ze znásilnění a kvůli zranění kotníku vynechal probíhající mistrovství Jižní Ameriky, které hostí Brazílie. Kvůli dlouholetému sporu o dlužné daně navíc brazilské úřady zmrazily jeho nemovitosti a další majetek.