Rudé peklo. Fanoušci Manchesteru napadli sídlo šéfa United. Nechutné, napsala legenda

Rudolf Černík Rudolf Černík
29. 1. 2020 11:45
Jejich klub se honosí přezdívkou Rudí ďáblové a fanoušci Manchesteru United teď šéfovi Edu Woodwardovi připravili hotové peklo. Dýmovnicemi a petardami napadli jeho dům.

Příznivci United tak projevili nespokojenost s činností kritizovaného funkcionáře, jemuž dávají za vinu výsledky klubu. "Woodward je jako generální ředitel katastrofou a je třeba, aby klub opustil. Říkalo to už mnoho lidí, ale zdá se, že on to neslyšel. Tak jsme ho navštívili, abychom mu to řekli do očí," citovala anglická média jednoho z výtržníků.

Skupina asi dvaceti fanoušků maskovaných kapucemi dorazila k bráně sídla v hodnotě dvou milionů liber (v přepočtu asi 60 milionů korun) a zvonila na interkom. Woodward, jeho žena Isabelle a šestiletá dvojčata v tu dobu nebyli doma. Když nikdo neodpovídal, posprejovali příznivci okolí rudými nápisy a naházeli na zahradu rudé dýmovnice a dělbuchy. "Nemohli jsme s ním mluvit, ale doufejme, že zprávu dostal," prohlásil zmiňovaný fanoušek.

"Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Vyšetřovatelé se spojí s bezpečnostními pracovníky, aby zjistili veškeré okolnosti tohoto incidentu a identifikovali zúčastněné osoby," uvedla policejní mluvčí hrabství Cheshire.

"Manchester United Football Club byl informován o incidentu u domu jednoho z našich zaměstnanců. Spolupracujeme s policií na identifikaci pachatelů tohoto neoprávněného útoku. Každého, kdo bude shledán vinným ze spáchání trestného činu, klub potrestá doživotním zákazem vstupu," napsal Manchester United v oficiálním prohlášení.

Útok odsoudil i legendární anglický kanonýr Gary Lineker. "Jestli je to pravda, pak je to absolutně nechutné. Vždyť ten chlap má malá dvojčata," napsal na Twitter slavný fotbalista a ulevil si vulgárním zaklením.

Tweet Garyho Linekera:

Nevypadá to však, že by chuligáni svého činu nějak litovali. "Nenecháme toho a nebudeme stát a nečinně přihlížet, jak je náš klub ruinován," prohlásil zmiňovaný účastník protestu.

United se v této sezoně pod vedením Oleho Gunnara Solskjaera vůbec nedaří. V anglické lize prožil klub nejhorší vstup do soutěže za třicet let, v Evropské lize sice postoupil, ale v duelu s Alkmaarem poprvé v historii v evropském poháru ani jednou nevystřelil na branku soupeře a podlehl i kazašské Astaně. V Premier League je momentálně pátý, ovšem prohrál tři ze čtyř posledních střetnutí včetně domácího výbuchu 0:2 s Burnley.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy