"Rudé ďábly" rozpálil sporný gól, portugalské duo hvězd pak otočilo šlágr s Arsenalem

2. 12. 2021 23:31
Fotbalisté Manchesteru United porazili ve šlágru 14. kola anglické ligy doma 3:2 Arsenal, dvěma trefami zazářil Cristiano Ronaldo. Hvězdný útočník pokořil hranici 800 gólů v kariéře.
Bruno Fernandes a Cristiano Ronaldo slaví, svými góly se postarali o vítězství Manchesteru United 3:2 nad Arsenalem | Foto: Reuters

Arsenal se ujal vedení ve 13. minutě spornou brankou Smithe-Rowea. Anglický záložník poslal odražený míč po rohovém kopu do nestřežené brány, protože gólman De Gea ležel v bolestech po přišlápnutí spoluhráče Freda. Gól musel potvrdit po delší prodlevě videorozhodčí, protesty domácích hráčů byly marné.

United inkasovali na Old Trafford devátý gól v řadě, aniž by sami skórovali. Podobně negativní sérii měli naposledy před 60 lety, utnul ji ale krátce před pauzou Fernandes, jenž stylově oslavil svůj stý start v rudém dresu. Portugalský záložník se trefil v lize poprvé od 11. září.

Po přestávce ukončil třízápasové čekání na zásah i Fernandesův ještě hvězdnější krajan. V 53. minutě si Ronaldo naběhl na Rashfordovu přihrávku a pohodlně zakončil.

Krátce nato znovu srovnal Ödegaard, ale právě norský záložník následně fauloval v pokutovém území Freda a "Rudí ďáblové" šli znovu do vedení. Ronaldo poslal míč z penalty doprostřed brány a oslavil svůj 801. gól v profesionální kariéře.

Manchester v lize zvítězil po třech zápasech a je sedmý, Arsenal zůstal pátý. "Rudí ďáblové" odehráli poslední utkání pod vedením dočasného kouče Michaela Carricka, od pátku je převezme nový trenér Ralf Rangnick, jenž byl během dnešního utkání zatím pouze v hledišti.

Tottenham si poradil na svém hřišti 2:0 s Brentfordem, zvládl i třetí domácí soutěžní duel pod vedením Antonia Conteho a posunul se na šesté místo.

Ústřední postavou "Kohoutů" proti nováčkovi byl útočník Son Hung-min, po jehož centru si v 12. minutě vstřelil Canós vlastní branku. Po změně stran přidal jihokorejský reprezentant po rychlém brejku a Lucasově přihrávce svou pátou ligovou trefu v sezoně.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Manchester United - Arsenal 3:2 (52. a 70. z pen. Ronaldo, 44. Fernandes - 13. Smith Rowe, 54. Ödegaard), Tottenham - Brentford 2:0 (12. vlastní Canós, 65. Son Hung-min).

1. Chelsea 14 10 3 1 33:6 33
2. Manchester City 14 10 2 2 29:8 32
3. Liverpool 14 9 4 1 43:12 31
4. West Ham United 14 7 3 4 25:17 24
5. Arsenal 14 7 2 5 17:20 23
6. Tottenham 13 7 1 5 13:17 22
7. Manchester United 14 6 3 5 24:24 21
8. Wolverhampton 14 6 3 5 12:12 21