Rooneyho skandál. Opilý anglický útočník skončil po příletu do Washingtonu ve vězení

6. 1. 2019 20:05
Slavný anglický útočník Wayne Rooney skončil ve vězení. Třiatřicetiletý fotbalista byl zatčen na letišti ve Washingtonu kvůli tomu, že byl na veřejnosti opilý a klel. Poté byl převezen do nápravného zařízení okresu Loudoun ve Virginii. K incidentu došlo 16. prosince, ve známost však vešel až nyní, kdy byla zveřejněna i Rooneyho "vězeňská" fotografie.
Wayne Rooney a jeho policejní fotografie po zatčení a uvěznění
Wayne Rooney a jeho policejní fotografie po zatčení a uvěznění | Foto: Reuters

Rooney, který je anglickým rekordmanem v počtu nastřílených gólů za reprezentaci, se vracel ze Saúdské Arábie, kde sledoval závody formule E. Zatčen byl ve Virginii, kde leží Dullesovo mezinárodní letiště, které obsluhuje oblast hlavního města USA. Za washingtonský tým D.C. United od června Rooney nastupuje a je největší hvězdou mužstva, které hraje zámořskou soutěž MLS. S klubem uzavřel smlouvu na tři a půl roku.

Bývalý hráč Manchesteru United a Evertonu, který loni vydělal zhruba 25 milionů dolarů, byl z vězení Loudoun County Adult Detention Center propuštěn po zaplacení pokuty ve výši 25 dolarů a uhrazení nákladů ve výši 91 dolarů…

"Chápeme zájem médií o tuto záležitost, ale věříme, že je to Wayneova soukromá věc a DC United s ní budou nakládat interně. Nemáme k tomu žádné další komentáře," stojí v prohlášení Rooneyho klubu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Společný tenisový turnaj v Madridu byl kvůli obavám z viru zrušen

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu se po přesunutí z původního květnového termínu neuskuteční ani v září. Organizátoři jednu z plánovaných generálek na antukové Roland Garros zrušili kvůli nárůstu případů nakažených koronavirem ve španělské metropoli.

Madrid Open se podle upraveného kalendáře mělo hrát od 14. do 20. září a navazovat na US Open. Už v závěru minulého týdne hygienici doporučili španělským pořadatelům turnaj kvůli horšící se situaci ohledně covidu-19 zrušit. Grandslamové Roland Garros se v Paříži hraje od 27. září.

Španělsko bylo v první vlně koronavirové pandemie jednou z nejvíce postižených evropských zemí. Oficiálně zaznamenalo téměř 315.000 případů nákazy a přes 28.400 úmrtí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy