Rooneyho skandál. Opilý anglický útočník skončil po příletu do Washingtonu ve vězení

6. 1. 2019 20:05
Slavný anglický útočník Wayne Rooney skončil ve vězení. Třiatřicetiletý fotbalista byl zatčen na letišti ve Washingtonu kvůli tomu, že byl na veřejnosti opilý a klel. Poté byl převezen do nápravného zařízení okresu Loudoun ve Virginii. K incidentu došlo 16. prosince, ve známost však vešel až nyní, kdy byla zveřejněna i Rooneyho "vězeňská" fotografie.
Wayne Rooney a jeho policejní fotografie po zatčení a uvěznění
Wayne Rooney a jeho policejní fotografie po zatčení a uvěznění | Foto: Reuters

Rooney, který je anglickým rekordmanem v počtu nastřílených gólů za reprezentaci, se vracel ze Saúdské Arábie, kde sledoval závody formule E. Zatčen byl ve Virginii, kde leží Dullesovo mezinárodní letiště, které obsluhuje oblast hlavního města USA. Za washingtonský tým D.C. United od června Rooney nastupuje a je největší hvězdou mužstva, které hraje zámořskou soutěž MLS. S klubem uzavřel smlouvu na tři a půl roku.

Bývalý hráč Manchesteru United a Evertonu, který loni vydělal zhruba 25 milionů dolarů, byl z vězení Loudoun County Adult Detention Center propuštěn po zaplacení pokuty ve výši 25 dolarů a uhrazení nákladů ve výši 91 dolarů…

"Chápeme zájem médií o tuto záležitost, ale věříme, že je to Wayneova soukromá věc a DC United s ní budou nakládat interně. Nemáme k tomu žádné další komentáře," stojí v prohlášení Rooneyho klubu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy